Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Informacje

Konkurs literacki dla Seniorów z Miasta i Gminy Swarzędz

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Drodzy Seniorzy, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zachęcamy Was do napisania wiersza o kobiecie – jej życiu, pracy, zainteresowaniach, sukcesach, problemach…

  • Każdy może zgłosić tylko jeden wiersz
  • Pracę należy dostarczyć osobiście instruktorom lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8 marca 2019 roku
  • Pracom zostanie nadany specjalny numer identyfikacyjny
  • Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji w CAS

 

Zapraszamy do zabawy

Pióra w dłoń i powodzenia!

 

cas konkurs literacki

BEZPŁATNE BADANIA: „DAJ SOBIE SZANSĘ” – program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

Program realizowany przez Klinikę Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach wieloletniego Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Pierwotne i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi na lata 2016 – 2023.

Celem projektu jest wdrożenie profilaktyki w zakresie nowotworów głowy i szyi, zapobieganie chorobom nowotworowym, wczesne wykrycie patologii, szybkie wdrożenie leczenia i jego dobry efekt.

Projekt skierowany jest do osób w przedziale wiekowym 40-65 lat, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa, krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie połykania oraz/lub problemy z połykaniem. Ponadto do osób należących do grupy podwyższonego ryzyka – będących wieloletnimi palaczami, nadużywających alkoholu, mających podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego.

Badania są bezpłatne,

Nie wymagają osobnego skierowania,

Realizowane są od poniedziałku do czwartku o godz. 14:00

Telefon do rejestracji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:25 – 15:00 pod numerem telefonu: 503 414 178

 

bezplatne badania

Elektroniczny urząd - szybko, wygodnie, bez wychodzenia z domu!

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

     "Każdy mieszkaniec Miasta i Gminy Swarzędz może korzystać z nowoczesnej, elektronicznej obsługi. Za pośrednictwem uruchomionego w Swarzędzu systemu e-administracji możemy – nie wychodząc z domu – załatwić większość spraw urzędowych np. uzyskać informację na temat wysokości należności, terminów płatności np. podatków, innych opłat i rozrachunków z urzędem, itp., realizować płatności tych należności poprzez usługę PayByNet. Dodatkowo można monitorować status i stan realizacji naszej sprawy w urzędzie. Rejestracja w systemie umożliwia także otrzymywanie drogą sms, e-mail, lub poprzez platformę ePUAP powiadomień o wydarzeniach na terenie gminy, a także informacji w sprawach dotyczących konkretnej osoby."

Więcej infomracji:

http://swarzedz.pl/index.php?id=49&no_cache=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=15543&tx_ttnews%5BbackPid%5D=18&cHash=7cf3ffa611c4d590fbc59c499e88cae6

  eUrzad 1x1

Spotkanie integracyjne „Zimowo – Międzypokoleniowo” w CAS

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

W czwartek 10 stycznia 2019 roku w Centrum Aktywności Seniora na Piaskach odbyło się spotkanie swarzędzkich seniorów z Klubów Młodych Duchem i DD „Senior – WIGOR” oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z uczniami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Było to kolejne spotkanie łączące pokolenia. Głównym dyrygentem wydarzenia był wszystkim znany pan Szymon, co oznaczało oczywiście, że dominować będzie śpiew i taniec. Impreza pozwoliła nam poznać młodych, uzdolnionych i wyróżnianych na konkursach artystów. Śpiewali oni głównie przeboje współczesne, ale ku naszej radości, jeden z wykonawców sięgnął też po klasykę. Wystąpił również dziecięcy Zespół Instrumentalny, który po prostu nas zachwycił. W przerwach między popisami wokalnymi uczniów, cała sala śpiewała znane i lubiane utwory przy akompaniamencie pana Szymon i pana Rafała. Nie zabrakło także chętnych do wielopokoleniowych tańców.

 

Ciasteczkami, kawą i herbatą zakończyła się zabawa, która rozruszała wszystkich bez wyjątku. Mam nadzieję, że ta impreza integracyjna wejdzie na stałe do kalendarza naszych spotkań z młodzieżą. Cieszy nas obserwacja rozwoju talentu młodych artystów. Ich swoboda i radość z tego co robią, spływa trochę na nas i prowokuje do ruchu w takt muzyki. Powstaje również zażyłość z dziećmi poprzez wspólną zabawę i dopingowanie ich poczynaniom.

 

Zapraszam serdecznie do Centrum Aktywności Seniora, bo zawsze spędzamy tu czas aktywnie, wesoło i twórczo.

Halina Begier

KMD „Stokrotki”

 

 

P1080659 P1080678 P1080678 P1080714 P1080714
P1080735        

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

29 stycznia 2019 r. (wtorek) o g.10.00

Centrum Aktywności Seniora ul. Piaski 4 (I piętro)

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SENIORÓW

Warsztaty malarskie, tenis stołowy oraz brydż - zapraszamy!

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

Centrum Aktywności Seniora zaprasza na:

 

WARSZTATY MALARSKIE DLA SENIORÓW

- we wtorki od 13.00 do 15.00 w Centrum Aktywności Seniora, ul. Piaski 4 ( I piętro)

Zajęcia rozpoczynają się już 8 stycznia

 

TENIS STOŁOWY DLA SENIORÓW

- w środy od 12.00 do 14.00 w Centrum Aktywności Seniora, ul. Piaski 4 ( I piętro)

Zajęcia rozpoczynają się już 9 stycznia

 

BRYDŻ ZAJĘCIA DLA SENIORÓW

- w środy od 10.00 do 12.00 w Centrum Aktywności Seniora, ul. Piaski 4 ( I piętro)

 

brydz 2019   plakat tenis stolowy2019   warsztaty malarskie2019  

Życzenia świąteczne

dwcho włącz . Opublikowano w Informacje

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
  dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
  Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
  dzień, który już każdy z nas zna od kołyski....."

życzeniaświąteczne 2018

Masz bliskich walczących z chorobą nowotworową? A może sam chorujesz?

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

     Jeżeli problem onkologiczny, choć w małym stopniu , dotyczy także Ciebie zapraszamy na warsztaty z doświadczonym specjalistą. Prowadzi je Małgorzata Stryburska - psycholog i certyfikowany psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

BEZPŁATNE zajęcia grupowe (20 os.) - 2 godz.

BEZPŁATNA indywidualna sesja terapeutyczna

Termin:
07 grudnia 2018 (piątek) o godzinie 12.00 w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu ul. Piaski 4 (I piętro).

Zapisy:
Centrum Aktywności Seniora 61 651 26 50 (wewnętrzny 34) lub 505 912 370

 

podziekowania

„Dzień Zdrowia” z Seniorami w ETC

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

      W dniu 17 listopada 2018 roku swarzędzcy seniorzy wzięli udział w „Dniu Zdrowia” zorganizowanym przez ETC Swarzędz. W  tym dniu można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: konsultacje lekarskie i dietetyczne, badanie EKG, pomiar poziomu cholesterolu, glukozy i ciśnienia krwi, obliczanie wskaźnika BMI, bezpłatne badanie wzroku.

     Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu został zaproszony do współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia i z pomocą seniorów to się udało. Celem naszej obecności było zainteresowanie klientów ETC działalnością Centrum Aktywności Seniora i Klubów Młodych Duchem, Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Swarzędzu oraz realizowanym projektem pn. „Nowoczesne usługi asystenckie i opiekuńcze w gminie Swarzędz”. Na naszych stoiskach można było podziwiać prace seniorów, nad którymi czuwały Panie z Klubu Młodych Duchem „Wesoła Paczka” z Paczkowa. Oprócz tego dziadkowie i babcie wraz z wnukami skorzystali ze stoiska warsztatowego, przy którym tworzyli mozaikę z wykorzystaniem kolorowego papieru.

      Na szczególną uwagę zasługuje występ swarzędzkich zespołów: „Jaśminy” działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej oraz  „Olszyna”  działający przy Ośrodku Kultury. Występy muzyczne umilały czas podczas zakupów, pozwoliły zatrzymać się na chwilę, posłuchać, dobrze się bawić i pomyśleć, że „piosenka jest dobra na wszystko”… szczególnie w takim wykonaniu!

Magdalena Tyblewska - Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu

 

 MG 0136 IMG 20181117 150016 BURST001 COVER  MG 0185  MG 0142  
 MG 0201  MG 0308  MG 0325    

Seniorzy w Radiu Poznań

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

15 listopada seniorzy zrzeszeni w Klubach Młodych Duchem odwiedzili Radio Poznań, które mieści się przy ul. Berwińskiego 5, w budynku położonym w malowniczym sąsiedztwie Parku Wilsona. Pierwotnie siedziba Radia znajdowała się na Placu Wolności, ale po II wojnie światowej przeniesiono ją do willi na Łazarzu, którą wybudowano w 1905 roku, a w czasie okupacji była rezydencją Arthura Greisera.

Nasz przewodnik, a jednocześnie dziennikarz, pan Jacek Cerkaski, opowiedział nam o historii powstania rozgłośni (w kwietniu 1927 r. jako Radjo Poznańskie) i jej pionierskich działaniach (w 1929 r. przeprowadzono pierwszą w Polsce radiową transmisję z meczu piłkarskiego), a także o specyfice pracy w radiu. Dowiedzieliśmy się jak wiele osób zaangażowanych jest w radiowe przedsięwzięcia, w jaki sposób dobierany jest muzyczny repertuar, jak zmieniają się realia pracy w radiu dzięki postępowi technicznemu. Zajrzeliśmy do studia, gdzie nagrywane są programy, słuchowiska i audycje. „Weszliśmy” także na antenę, co wzbudziło niemałe emocje. Poznaliśmy radiowe triki, o których jako słuchacze nie mieliśmy pojęcia.

Radio Poznań było kolejną lokalną instytucją, która zdradziła nam swoje tajemnice. Wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci i będziemy wspominać ją słuchając Radia Poznań w eterze na 100,9 MHz.

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

podczas wycieczki 20181115 134503 20181115 130447 20181115 123522
podczas wycieczki 20181115 115443    

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej