Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Informacje

Koncertowe odwiedziny

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

We wrześniu w progach Dziennego Domu Pomocy mieliśmy wielką przyjemność i zaszczyt gościć wspaniałego muzyka - amatora pana Henryka. Ten zdolny samouk rozpoczynał swoją przygodę z akordeonem już w czasach harcerstwa poznańskiego. To wtedy ujęty pięknymi utworami patriotycznymi i ludowymi postanowił spróbować swoich sił na instrumencie. Jak sam powiedział z lekką nutką tęsknoty w głosie: „ kiedyś to się muzykę grało i śpiewało”.

 

Artysta, uczestnik sąsiadującego Dziennego Domu „Senior – WIGOR” zaprezentował kompozycje harcerskie i biesiadne z czasów swojej młodości. „Szła dzieweczka do laseczka”, „Stokrotka rosła polna”, „Płonie ognisko w lesie” to raptem mała część piosenek jakże dobrze znanych nam wszystkim, a w szczególności seniorom. Na twarzach widowni pojawiła się refleksja i wzruszenie. W tym dniu nostalgia za dawnymi czasami zagościła w sercach wiernych słuchaczy. Klimatowi spotkania dodawały ostatnie tchnienia ciepłych wrześniowych dni w postaci promieni słonecznych podglądających przez okno owe wydarzenie. Uraczeni tym sympatycznym spotkaniem seniorzy podziękowali koledze za występ.

 

Jak widać na załączonych zdjęciach czas na realizowanie swoich pasji mieści się w nieskończoności a metryka urodzenia człowieka stanowi często kwestię podejścia do życia. Takie placówki wsparcia jak Dzienny Dom Pomocy czy Dzienny Dom „Senior – WIGOR”, funkcjonujące w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu stają się doskonałym miejscem na dzielenie się swoimi talentami, które przecież posiada każdy z nas.

 

Rafał Wójtowicz

Dzienny Dom Pomocy

 

zdj2 zdj.3 zdj.4 zdj.1

Aqua Aerobik dla seniorów 2020

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

AQUA AEROBIK DLA OSÓB 55+ Z GMINY SWARZĘDZ. ZAPISY WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE.

Zajęcia na Pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji będę się odbywały w 4 grupach liczących po 15 osób.

Zapisy na zajęcia pod numerami telefonów:

GRUPA A: wtorek 7.15 – 8.00. Zapisy: 61 622 73 57. Pierwsze zajęcia 22.09.2020

GRUPA B: wtorek 11.45 – 12.30 Zapisy: 61 622 73 57. Pierwsze zajęcia 22.09.2020

GRUPA C: czwartek 8.15 – 9.00 Zapisy: 500 703 276. Pierwsze zajęcia 24.09.2020

GRUPA D: piątek 7.15 – 8.00 Zapisy: 500 703 276. Pierwsze zajęcia 25.09.2020

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Pływalni „Wodny Raj”:

 

Zajęcia grupowe – aqua aerobik i gimnastyka w wodzie dla seniorów:

 • Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego 1,5 metra na terenie całego obiektu.
 • Obiekt został wyposażony w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.
 • Uczestnicy zajęć są zobowiązani do dezynfekcji rąk przy wejściu na teren obiektu.
 • Uczestnicy zajęć są zobowiązani do noszenia osłon ust i nosa na terenie całego obiektu z wyłączeniem korzystania z hali basenowej.
 • Uczestnicy zajęć przynoszą własne worki na obuwie zewnętrzne pozostawiane w szatni na parterze.
 • Wszystkie powierzchnie wspólne są obowiązkowo dezynfekowane regularnie w ciągu dnia
 • Szafki i kluczyki dezynfekowane są po każdym użyciu przez klienta/uczestnika zajęć.
 • Sprzęt sportowy jest dezynfekowany.
 • W toaletach i przebieralniach zostały zamontowane instrukcje dotyczące mycia i dezynfekcji rąk.
 • Obowiązuje umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem na halę basenową, oraz dezynfekcja stóp płynem umieszczonym przy wejściu na halę basenową.
 • Obowiązuje ustalony kierunek poruszania się grup na hali basenowej. Grupa wychodząca z szatni kieruje się w prawą stronę obchodząc duży basen i udając się do instruktora. Grupa kończąca zajęcia kieruje się do szatni przechodząc od strony małego basenu w kierunku szatni.
 • Ze względu na ciągłe zmiany w obostrzeniach Rady Ministrów, związane z pandemią koronawirusa, zasady korzystania z obiektu mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować uczestników zajęć grupowych.
 

 

Konkurs literacki - Moje życie w pandemii

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby 60+ do udziału w konkursie literackim " Moje życie w pandemii"

 

Regulamin:

 • Praca w formie dziennika, pamiętnika, opowiadania, listu… (może być wzbogacona o ilustracje, zdjęcia…)
 • Objętość tekstu max. 10 stron A4.
 • Praca powinna zawierać tytuł.
 • Termin nadsyłania prac: do 15.09.2020 r.
 • Dane kontaktowe proszę umieścić poza pracą (na kopercie, kartce...).
 • Prosimy nie podpisywać się na pracy! (zostanie nadany specjalny numer identyfikacyjny).
 • Pracę konkursową należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dostarczyć osobiście do  Centrum Aktywności Seniora, 62-020 Swarzędz, ul. Piaski 4, I piętro, lub przesłać tradycyjną pocztą na w/w adres.
 • Dla zwycięzców 5 najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy.

 

moje z pand2

Spot promocyjny kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!”

dwcho włącz . Opublikowano w Informacje

W odpowiedzi na apel Premiera Mateusza Morawieckiego pod nazwą #WspierajSeniora, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora prowadzi ogólnopolską kampanię społeczną „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”, która realizowana jest pod patronatem honorowym m.in.: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministra Jana Dziedziczaka – Pełnomocnika Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, Rzecznika Praw Pacjenta, Marszałka Województwa Małopolskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Prezentujemy Państwu nowy spot promocyjny kampanii „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!” - https://www.youtube.com/watch?v=pkeb8rsrsyo

Celem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji Seniorów w dobie panującej epidemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

Ogólnopolska kampania „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę” obejmuje następujące działania:


1) Głos Seniora TV

Projekt polega na produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych dedykowanym seniorom. Są to porady i wywiady ze specjalistami, ekspertami i naszymi ambasadorami, a także programy rozrywkowe.

Aktualne odcinki Głosu Seniora TV:


2) Zakupy dla seniora

Akcja zakłada promowanie pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej. My i nasze media partnerskie promują akcję „Zrób zakupy dla seniora”, zachęcając do wydruku naszego plakatu, wpisaniu swojego numeru telefonu i zadeklarowania gotowości do pomocy seniorom (np. zrobienie zakupów, w tym leków, wyprowadzenie psa, porozmawianie przez telefon) w dobie epidemii koronawirusa.


3) Wysyłka pocztowa Pakietów Wsparcia

W związku z faktem, iż tylko do 25% seniorów jesteśmy w stanie dotrzeć kanałami on-line, a izolacja społeczna i odcięcie od świata jest olbrzymim zagrożeniem dla życia i zdrowia seniorów postanowiliśmy wysyłać do seniorów pocztą Pakiety Wsparcia. Mają one dotrzeć bezpośrednio do domu seniora lub do organizacji i gmin, które deklarują ich redystrybucję bezpośrednio do swoich seniorów. Pakiet aktywizująco-edukacyjny zawiera m.in. Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, książkę naszego ambasadora Mistrza Sobiesława Zasady, maseczkę ochronną, środki higieniczne SENI oraz materiały edukacyjne m.in. Niezbędnik Seniora od MRPiPS, informator dot. praw pacjenta oraz ostrzeżenia przed oszustwami.


4) Szyjmy razem maseczki dla seniorów i szpitali

W ramach aktywizacji i wsparcia seniorów prowadzimy akcję „Szyj z nami maseczki dla seniorów i szpitali”. Wysyłamy seniorom materiały, zachęcając do szycia maseczek. Następnie dystrybuujemy je do potrzebujących seniorów, szpitali, Domów Pomocy Społecznej i gmin.


5) Specjalny 50. numer Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora

W ramach wsparcia kontynuujemy wydawanie Głosu Seniora. Numer 50. w dużej części poświęcony będzie tematyce dot. aktualnej sytuacji ale także wsparcia poprzez aktywizację, edukację, integrację, konkursy, dobre praktyki, porady ekspertów. Magazyn w nakładzie 25 000 zostanie rozdystrybuowany bezpośrednio do seniorów, aktywnych gmin i organizacji pozarządowych oraz do decydentów (wszyscy parlamentarzyści i samorządowcy).


6) Stop Korona – Oszustwom

W trosce o bezpieczeństwo seniorów prowadzimy akcję pt. „Stop Korona-Oszustwom” w ramach trwającej kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać!”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych. W ten sposób przestrzegamy Seniorów przed manipulatorami i informujemy, jak nie dać się oszukać.

Więcej informacji na temat kampanii na www.glosseniora.pl/solidarni-z-seniorami/

Kontakt dla mediów

Głos Seniora

Patryk Schmidt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: +48 664 001 221

Głos Seniora

Ewa Hołota
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: xyz

spot 2020 1 spot 2020 2

Wznowienie działalności placówek: Dzienny Dom „Senior – WIGOR”, Dzienny Dom Pomocy oraz Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Drodzy seniorzy,

z radością informujemy o wznowieniu z dniem 26.05.2020 działalności naszych placówek: Dzienny Dom „Senior – WIGOR”, Dzienny Dom Pomocy oraz Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników i pracowników, jesteśmy zobowiązani do przestrzegania określonych procedur. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpocząć ponownie działalność.

Po dwóch miesiącach izolacji, mimo rozmów telefonicznych, stęskniliśmy się za bezpośrednim kontaktem, uśmiechem, gestem, a także ulubionymi żartami. Dbamy, aby nasze dotychczasowe długoletnie relacje, oparte na silnej więzi nadal się pięknie rozwijały. 

W związku z tym serdecznie zapraszamy do naszych placówek po wcześniejszym kontakcie telefonicznym:

 1. Dzienny Dom „Senior – WIGOR” 61 622 73 57
 2. Dzienny Dom Pomocy 500 703 276
 3. Centrum Aktywności Seniora: instruktorzy zajęć: p. Małgorzata 504 932 301, p. Beata 505912370.

 

Pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej w zakupach dla seniorów

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

    Gmina Swarzędz w okresie zagrożenia koronawirusem COVID-19 uruchamia usługę „Zakupy podstawowych produktów dla seniorów”. Pomoc obejmowała będzie zakup żywności, leków oraz artykułów higienicznych i środków czystości. Celem akcji jest ochrona tych mieszkańców Gminy Swarzędz przed koniecznością wychodzenia z domu i adresowana jest do seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Z „Zakupów dla seniorów” mogą skorzystać osoby powyżej 65 roku życia, samotne lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami oraz osoby ze znaczną niepełnosprawnością, które ukończyły 18 rok życia prowadzące odrębne gospodarstwo domowe na terenie Gminy Swarzędz, nie mogące liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół i sąsiadów.

 

Koszt zamówionych zakupów pokrywany jest przez osobę zainteresowaną i nie może przekroczyć 200 zł. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą zakupione w ilościach niezbędnych do funkcjonowania osoby zainteresowanej. Leki zakupione będą na podstawie recept.
Zakup produktów codziennego użytku będą się odbywały maksymalnie 2 x w tygodniu.

 

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 886 358 946 lub 512 052 677 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00.
W celu realizacji usługi należy zadzwonić pod jeden z podanych numerów telefonów podać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Na podany numer telefonu skontaktuje się pracownik socjalny w celu ustalenia zakresu potrzeb z terminem realizacji. Pracownik, który zrobi zakupy rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia.

 

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, każdy pracownik socjalny realizujący zamówienie będzie posiadał legitymację pracownika socjalnego ze zdjęciem i odpowiednimi pieczątkami.
Usługa „Zakupy dla seniorów” będzie realizowana tylko po wcześniejszym zgłoszeniu przez osobę zainteresowaną.


Anna Renda
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu

 

info ikona

Koncert Sławomira Sikory "Najpiękniejsze melodie polskie i światowe"

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Sławomir Sikora - wybitny pianista, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracował między innymi z Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Akompaniował śpiewakom operetkowym, klasycznym i rozrywkowym w Estradzie Poznańskiej. Realizował autorskie projekty pianistyczne i recitale w Skandynawii oraz na statkach wycieczkowych pod amerykańską banderą. Obecnie współpracuje z Piano Barem w Starym Browarze w Poznaniu, gdzie można wysłuchać standardów jazzowych, rozrywkowych i klasycznych w jego wykonaniu. Od wielu lat udziela lekcji gry na pianinie, akordeonie oraz naucza śpiewu estradowego

 

Data: 17.03.2020 (wtorek) godzina 17.00.

Miejsce: Ośrodek Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14

Zapisy: 504 932 301

 

Zapraszamy

 

 

koncert slawomira sikory 2020

Aktywizacja dla osób 55+ oraz 60+

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Serdecznie zapraszamy osoby 55+ oraz osoby 60+ z terenu miasta i gminy Swarzędz do korzystania z aktywności, które proponuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu:

 • Nordic Walking,  Pilates, Zdrowy Kręgosłup  bezpłatne zajęcia dla osób 55+ odbywają się w poniedziałki: 8.30 – 10.30 Gminne Centrum Informacji w Swarzędzu, ul. Działkowa 61A; 13.15 – 14.15 (I grupa) oraz 14.15 – 15.15 (II grupa) świetlica wiejska w Jasinie  ul. Wrzesińska 152; 15.30 – 16.30 świetlica wiejska w Bogucinie, ul. Wrzosowa 81.
 • Bowling – bezpłatne zajęcia dla osób 55+ odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 10..00 oraz 11.15, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 505912370.
 • Brydż -  bezpłatne zajęcia dla osób 55+ odbywają się w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu ul. Piaski 4 (I piętro) w środy w godzinach 10.00 – 12.00.
 • Warsztaty Malarskie – bezpłatne zajęcia dla osób 55+ odbywają się w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu ul. Piaski 4 (I piętro) we wtorki w godzinach 13.00 – 15.00.
 • Gimnastyka w wodzie „aquaaerobik” zajęcia dla osób 60+ odbywają się w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji: wtorki 7.45 – 8.30 (I grupa), czwartki 13.00 – 13.45 (II grupa), piątki 7.15 – 8.00. Koszt biletu 6 zł.

 

Ponadto proponujemy trening pamięci, zajęcia kulinarne, oswajanie z językiem angielskim, włoskim i niemieckim, zajęcia muzyczne, Akademia Piękna, zajęcia plastyczne, zajęcia komputerowe, które odbywają się w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu ul. Piaski 4 (I piętro) oraz w 13 Klubach Młodych Duchem na terenie gminy Swarzędz. Grafik zajęć dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu www.opsswarzedz.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 504 932 301, 512  052 677 oraz 61 651 26 50 (wewn.34).

 

Dla osób 60 + które potrzebują pomocy i wsparcia w formie dziennego pobytu, z zapewnieniem form aktywności (m.in. rehabilitacja, zajęcia ruchowe, zajęcia ceramiczne, zajęcia plastyczne, biblioterapia, zajęcia muzyczne i wiele innych), a także pomocy w formie usług opiekuńczych, ciepłego posiłku oraz transportu zapraszamy do zapoznania się z  ofertą Dziennego Domu „Senior – WIGOR” oraz Dziennego Domu Pomocy w Swarzędzu przy ul. Sienkiewicza 21. Informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu www.opsswarzedz.pl lub pod numerami telefonów: 61 622 73 57 Dzienny Dom „Senior – WIGOR”, 500 703 276 Dzienny Dom Pomocy lub 61 651 26 50 – sekretariat OPS.

 

Magdalena Tyblewska

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu

 

 

Uwaga! Badania naukowe - niedosłuch

dwcho włącz . Opublikowano w Informacje

Szanowni Państwo,

 Jestem doktorantką Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. We współpracy z Uniwersytetem w Oldenburgu prowadzimy badania dotyczące zrozumiałości mowy u osób z niedosłuchem. Obecnie poszukuję słuchaczy, którzy byliby gotowi wziąć udział w badaniu (planowane na luty, ewentualnie początek marca). Warunkiem koniecznym jest posiadanie co najmniej jednego aparatu słuchowego.

 Ośmielam się zapytać - czy ktoś z Członków Państwa Stowarzyszenia spełniałby to kryterium? Dodam tylko, że za badanie przysługuje wynagrodzenie, odbywa się ono na Morasku (ewentualnie mogę zapewnić dojazd) i trwa około 2 godzin. Jestem gotowa podać więcej szczegółów, a nawet - jeśli spotykacie się Państwo regularnie, mogłabym podjechać i powiedzieć, kogo szukam, na czym polega badanie i tak dalej, jeżeli będzie takie życzenie. Mój numer telefonu: 503 742 771.

 Z serdecznymi pozdrowieniami

Anna Pastusiak

 

Wspólne kolędowanie seniorów

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

17.01.2020. o godz. 12 00 w Dziennym Domu „Senior – Wigor” w Swarzędzu odbyło się wspólne kolędowanie uczestników wyżej wymienionej placówki i seniorów z Dziennego Domu Pomocy. Sala do terapii zajęciowej przyozdobiona w jeszcze świąteczne atrybuty wykonane przez uczestników na zajęciach plastycznych „pękała w szwach”. Klimatu spotkania dodawała piękna choinka, świeczki na stołach i oczywiście muzyka. Nietuzinkowy chór wspomagany akompaniamentem gitary akustycznej stworzył niezapomniany spektakl.

 

W piątkowe popołudnie można było się radować odśpiewaniem najpopularniejszych polskich kolęd jak i poznać krótki rys historyczny na temat ich powstania.

Okazało się na przykład że kolęda pt: „Dzisiaj w Betlejem” która powstała pod koniec XIX wieku, występuje również w wersji protestanckiej czy prawosławnej i do dziś dnia jest śpiewana na Białorusi i Ukrainie.

 

„Gdy się Chrystus rodzi” z kolei jest jednym z najstarszych utworów świątecznych. Jego powstanie datuje się na okres Baroku XVI i XVII, niestety autor tekstu czy muzyki jak w większości przypadków jest nieznany. Jedyny „wyłom” wśród polskich utworów bożonarodzeniowych stanowiła „Cicha noc”. Ta najpopularniejsza na świecie pieśń świąteczna powstała w Austrii i gdyby nie przypadek do dziś nie znalibyśmy autora. Historia głosi że król pruski Fryderyk Wilhelm krótko po wstąpieniu na tron w 1840 r. nakazał dyrektorowi królewskich koncertów, Ludwikowy odnaleźć autora tej cudownej pieśni. W poszukiwaniu kompozytora Ludwik udał się do Wiednia ale jego śledztwo nie przynosiło efektów. W drodze powrotnej przystanął w gospodzie gdzie usłyszał jak ptaszek w klatce nuci „Cichą Noc” !!! . Zapytawszy skąd jest ta ptaszyna otrzymał odpowiedź iż została zakupiona w opactwie w Salzburgu. W klasztorze nikt nie wiedział od kogo skrzydlate zwierzątko nauczyło się piosenki. I znowu stało się coś niezwykłego. Na obiedzie zorganizowanym przez mnichów „Wilhelmowy łowca” poznał pana Ambrożego, nauczyciela który żywo interesował się historią poszukiwań. Nauczyciel wyznał że być może pieśni nauczył ptaka pewien chłopiec z chóru w opactwie. Kilka dni później pan Ambroży stanął w oknie, które wychodziło na wewnętrzny dziedziniec szkoły i zaczął gwizdać melodię pieśni. Podstęp się udał. Pewien dziewięcioletni chłopiec usłyszawszy linię melodyczną, wykrzyknął: – O ptaszku, wróciłeś! I natychmiast pobiegł do klasy spodziewając się, że tam go zastanie. A tymczasem jaka niespodzianka! Chłopiec zdał sobie sprawę, że wpadł w pułapkę. Okazało się że tata chórzysty skomponował kolędowy hit a był nim Franz Gruber. Tekst do muzyki napisał ojciec Joseph Mohr, prywatnie przyjaciel pana Franza. I znów przypadek zadecydował o odkryciu ważnego historycznego faktu. Rozśpiewani i ubogaceni w wiedzę seniorzy z radością zakończyli spotkanie.

 

Wspólne śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych było świetnym zwieńczeniem okresu świątecznego, a rodzinna atmosfera i wzajemny szacunek doskonale stworzyły kwintesencję integracji.

 

Rafał Wójtowicz

Dzienny Dom Pomocy

 

b 794 600 16777215 00 images DDP 29012020 Zdjecie0481 b 800 581 16777215 00 images DDP 29012020 Zdjecie0504 b 800 600 16777215 00 images DDP 29012020 Zdjecie0492

 

 

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej