Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Kolejny Klub Młodych Duchem w gminie Swarzędz

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

Słoneczny i bardzo ciepły dzień 7 września dla społeczności senioralnej w Swarzędzu - Nowa Wieś obfitował w same pozytywne emocje. Nikt nie spodziewał się, że na Placu Handlowym 24 zostanie uruchomiona nowa siedziba Klubu Młodych Duchem „Pod Lasem”. Klub swoją działalność rozpoczął w 2019 roku, ale niestety czas pandemii przyczynił się do wstrzymania jego działalności. Tym bardziej zadowolenie osób 60+ jest tak ogromne, gdyż znowu mają miejsce, w którym spotkają się i aktywnie spędzą razem czas.

W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyła Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Pani Elżbieta Cholewicka oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Agnieszka Maciejowicz. Frekwencja na spotkaniu przeszła najśmielsze oczekiwania, a pytań nie było końca. Po przedstawieniu planu działań aktywizujących seniorów usłyszeć można było ciekawe pomysły naszych mieszkańców 60+. Na pierwszym planie m.in. zajęcia ruchowe, gra w szachy, trenowanie umysłu, ogrodnictwo i zagospodarowanie miejsca przed klubem i wspólne czytanie.

Zapraszamy chętne osoby w wieku 60+ z miasta i gmin Swarzędz do poszerzenia naszego grona klubowiczów i odwiedzenia nowopowstałej placówki.

Małgorzata Pawlik

Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu.

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej