Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Zabawa na 102

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

18.10.2023 to data która wbiła się szczególnie w pamięć uczestników i personelu Dziennego Domu Pomocy. W tym bowiem dniu swoje urodziny obchodzi najstarszy senior w placówce przy ul. Sienkiewicza który od dwóch lat fatyguje do zapisu tej okoliczności trzy cyfry. Czas bowiem rozpoczął proces trwania 103-go roku pani Franciszce.

Pani Frania bo tak kazała na siebie mówić, w ten dzień była bardzo radosna widząc tylu znamienitych gości w jednym momencie. Na imprezę urodzinową przybył Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i Sekretarz Gminy Agata Kubacka. Ośrodek Pomocy Społecznej reprezentowała dyrektor Agnieszka Maciejowicz i wicedyrektor Jolanta Osada. Odwiedziny solenizantce złożyli również zaprzyjaźnieni seniorzy z Dziennego Domu „Senior – Wigor” czy była prezes Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Stanisława Krzemieniewska.

Na stołach uginających się od słodkości królowały – deser Dacquoise rodem z Francji oraz tradycyjny polski tort z domieszką wielkopolskiego sznytu. „Mała czarna” dopełniała swoim smakiem słodkie rarytasy prowokując do kolejnych kęsów. Wzruszona obecnością tak wielu gości leciwa uczestniczka nie potrafiła ukryć łez które w tym przypadku były efektem wielkiej radości.

Piękna uroczystość już za nami, znowu w tak wspaniałym gronie i z tak ładną oprawą. Patrząc na zdjęcia z kolejnych urodzin odnosi się wrażenie jakby czas zatrzymał się w miejscu, jakby to już było, było tak niedawno temu. Cieszmy się więc łaskawością losu któremu szczególnie przypodobała się nasza seniorka. Możliwość czerpania doświadczenia życiowego od pani Frani jest bezcenna.

Pracownik socjalny
Wójtowicz Rafał

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej