Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Cały Swarzędz na rowery" - VI Gminny rajd rowerowy

dwcho włącz . Opublikowano w Sport

    Swarzędzkie Centrum Sportu  i  Rekreacji  zaprosiło chętnych w sobotę, 3 czerwca 2017 r. na VI Gminny rajd rowerowy Cały Swarzędz na rowery. Dla uczestników przygotowano siedem tras: wyczynowa – ok. 40 km, wiejska - ok.15, polna - ok. 16 km, łąkowa - ok. 11 km, maltańska - ok. 12 km, miejska - 15 km, leśna (rodzinna) ok. 8 km. Start - w określonych punktach, a meta - jak zawsze - przy Pływalni Wodny Raj w Swarzędzu. Osób było mnóstwo, jechali dorośli, młodzież, a także dzieci na swoich rowerach albo jako pasażerowie.

     W rajdzie licznie wzięli udział  seniorzy, którzy jechali różnymi trasami. Wielu z nich wybrało trasę miejską, której nazwa budzi wątpliwości. Jej uczestnicy jechali ze Swarzędza, przez Gortatowo, Uzarzewo, Katarzynki, Gruszczyn - może fakt, że wyruszali z miasta i do niego wracali organizatorzy uznali za adekwatną nazwę - właśnie miejską ?

      Na mecie na uczestników rajdu czekały: pyszna pomidorowa i grochówka, napoje, konkursy z gadżetami od sponsorów. Główną nagrodę stanowił rower ufundowany przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Były też wspólne zdjęcia. Zachęcano - po zregenerowaniu sił - do zumby. Było - jak zawsze - fajnie i wesoło. Wszyscy pamiętali o bezpiecznej jeździe w grupie. Czekamy więc na następne rajdy.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

cały swarzędz 2017 1 cały swarzędz 2017 2 cały swarzędz 2017 3 cały swarzędz 2017 4

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej