Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Niedziela w Olandii

dwcho włącz . Opublikowano w Sport

     W niedzielę 16 czerwca br. – odbył się kolejny etap Korony Polski - Nordic Walking. Tym razem w Olandii koło Prusimia, na terenie pięknego kompleksu hotelowo-wypoczynkowego na Pojezierzu Sierakowsko-Międzychodzkim. Upalne, poprzedzające dni, nie wróżyły nic dobrego, ale niebo nam sprzyjało i była wspaniała pogoda, niższa temperatura, przepływające obłoki, lekki wiaterek. Impreza była dobrze przygotowana i opracowana, trasy wyraźnie oznakowane, a nad prawidłowością jej przebiegu i bezpieczeństwem maszerujących czuwali sędziowie, ratownicy i strażacy. Uczestniczyli w niej dorośli, młodzież, dzieci, osoby niepełnosprawne, razem 222 osoby. Zawodnicy mieli do wyboru: bieg 6,2 km; Nordic Walking na 6,2 km lub 11,8 km, dzieci miały do pokonania 200 m.

     Zawody rozpoczęli biegnący na 6,2 km (18 osób), potem starty Nordic Walking na: 11,8 km (39osób) oraz na 6,2 km (162) i rajd NW (3). Swarzędzkie seniorki pokonały trasę 6,2 km zdobywając pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii.

     Uczestnicy, którzy ukończyli trasę, otrzymali medale okolicznościowe, napoje, posiłek regeneracyjny – tym razem zamiast grochówki był chłodnik z buraczków, a najlepszych udekorowano medalami. Impreza adresowana jest do miłośników marszów z kijkami oraz zwolenników aktywności ruchowej. Zawsze przyświeca jej cel charytatywny i towarzyszy mnóstwo atrakcji: animacje dla dzieci, pomiary składu masy ciała, malowanie twarzy, wspólne gry, zdjęcia, udział w losowaniu nagród, nauka prawidłowego chodzenia pod okiem instruktorów.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

olandia2019 1

olandia2019 2 olandia2019 3 olandia2019 4 olandia2019 5    

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej