Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Drugi plan

Grażyna Kaźmierczak włącz . Opublikowano w Fotografia Porady

Wielu z nas, fotografując, zwraca uwagę tylko na główny temat zdjęcia, zapominając o drugim planie. W efekcie ludzie maja na głowie drzewa albo latarnie. Oczywiście nieczego takiego nie mieli w trakcie fotografowania, po prostu stali na ich tle.
Na zdjęciu powinny być tylko te elementy, które chcemy tam mieć. Warto spojrzeć na fotografowaną postać czy przedmiot z innej perspektywy, oddalić się czy przybliżyć. Unikać bałaganu na zdjęciach. Generalnie im mniej tym lepiej.

Zasada trójpodziału

MT00 włącz . Opublikowano w Fotografia Porady

   Dzisiaj praktycznie każdy z nas fotografuje. Dlatego warto poznać podstawowe wskazówki dotyczące kompozycji i kadrowania.

   Jedną z podstawowych zasad udanej kompozycji jest tzw. zasada trójpodziału. To znaczy podział obrazu na dziewięć równych prostokątów za pomocą dwóch linii poziomych i dwóch pionowych. Powstałe na przecięciu tych linii punkty, nazywamy mocnymi punktami obrazu. To właśnie tutaj, patrząc na obraz, w pierszej kolejności pada nasz wzrok. W mocnych punktach lub jego okolicach umieszczamy ważne elementy zdjęcia takie jak twarz, czy w przypadku portretu, oko modela. W liniach poziomych wyznaczających mocne punkty umieszczamy linie krajobrazu.

GK

biedronki

 

 

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej