Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Motyli Wolontariat w KMD

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

   Każdy może pomagać. Zapewne to zdanie wielokrotnie każdy z nas słyszał. Słyszeli je także swarzędzcy seniorzy z Klubów Młodych Duchem podczas spotkania, które odbyło się 29.09 .2015 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Wsparcia i dotyczyło motylego wolontariatu.

   Spotkanie poprowadziła jedna z wolontariuszek, działająca na co dzień na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Opowiedziała ona seniorom nie tylko o tym, czym jest motyli wolontariat ale także w jaki sposób można pomagać. „Motyli wolontariat” polega na wykonywaniu różną techniką motyli, które następnie będą przekazywane osobom mogącym w różny sposób zaangażować się na rzecz Hospicjum, jego podopiecznych i ich rodzin.

   W ramach swych działań wolontariusze organizują co roku wiele inicjatyw i akcji. To oni np. realizują w Poznaniu akcje szerzenia czytelnictwa poprzez sprzedaż używanych książek i ich głośne czytanie na poznańskich rynkach. Każdy z kupujących dostaje zawsze na pamiątkę motyla z informacją o Hospicjum, którego działania właśnie wsparł. Motyle towarzyszą wolontariuszom zawsze, np. podczas organizowanych dla swoich podopiecznych wyjść na stadion, balów itp. Warto wiedzieć bowiem, że działaniami Hospicjum objęci są nie tylko pacjenci ale i ich rodziny, w tym dzieci. Właśnie z myślą o najmłodszych organizowanych jest wiele wycieczek jak choćby zwiedzanie lotniska w Krzesinach, czy Poznańskiego ZOO. Skąd się jednak wzięła taka nazwa wolontariatu?

   Motyl jest bowiem stworzeniem małym i delikatnym ale potrafiącym przy tym zachwycić i poruszyć. Seniorzy dowiedzieli się także, że i oni w prosty sposób mogą pomagać. W ramach spotkania  nauczyli się malowania przepięknych motyli na folii, które  zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu, a ich widok wywoła na pewno uśmiech na czyjejś twarzy.

Marta Szomek - MGOW

wolont.motyli 1 wolont.motyli 2 wolont.motyli 3

 

 

 

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej