Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Potyczki ortograficzne

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

   Potyczki ortograficzne oraz dyktando pod hasłem Ojczyzna-Polszczyzna weszły już na stałe do kalendarza imprez organizowanych dla seniorów przez Miejsko-Gminny Ośrodek Wsparcia w Swarzędzu.

   24 września br. odbyła się ich trzecia edycja. Impreza miała formę zabawy ,w trakcie, której uczestnicy mogli nie tylko sprawdzić swój poziom ortografii ,ale także poznać tajniki jakże pięknej wielkopolskiej gwary i wysłuchać gawęd Starego Marycha. Spotkanie rozpoczęło się od dyktanda przygotowanego i przeprowadzonego przez polonistkę Krystynę Nowicką z KMD „Nasza Dziupla”. Mimo tekstu z wieloma haczykami ortograficznymi piszący świetnie sobie poradzili, chociaż lata szkolne już dość dawno mają za sobą. Później znakomicie się bawiono podczas rozwiązywania różnych kalamburów, rebusów i zagadek ortograficznych przeplatanych piosenką pt. ”Porady nad strumykiem”, które układały instruktorki klubów p. Małgosia i p. Marta. Panie z Uzarzewa przygotowały ciekawe nowinki na temat gwaryzmów, a wszystkie kluby odnajdywały radość w tłumaczeniu poznańskiej gwary.

   Dobrze, że nasi seniorzy mają możliwość realizowania swoich pasji i zamierzeń, a także miło i pożytecznie spędzać czas w prężnie działających klubach na terenie Miasta i Gminy Swarzędz. O powodzeniu tego typu zajęć świadczy fakt, że w imprezie uczestniczyło aż siedem klubów.

Krystyna Nowicka – KMD Nasza Dziupla

potyczki 1 potyczki 2

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej