Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Spotkanie w Senior Activ

dwcho włącz . Opublikowano w Zdrowie i Uroda

     W trakcie targów Viva Seniorzy I otrzymałyśmy zaproszenie od Dziennego Domu Opieki Medycznej Senior Activ do wzięcia udziału w majowych warsztatach. Senior Activ mieści się w Poznaniu (Tylne Chwaliszewo) zajmując pomieszczenia w nowym budynku usytuowanym nad Wartą. Organizatorki mile nas powitały, a jedna z nich oprowadziła po obiekcie. Jest tu sala rehabilitacyjna, pokój do zajęć poszerzony o część wypoczynkową, gabinet lekarski, recepcja, toalety oraz balkon pełen doniczek z ziołami. Całość jest przyjaźnie i miło urządzona, a Senior Activ proponuje swoim podopiecznym ciekawą ofertę.

     Warsztaty, na które przybyło wiele pań, także swarzędzkie seniorki, odbywały się pod hasłem Makijaż w wieku dojrzałym, a prowadziła je Anna Hampelska - mistrz makijażu, wizażystka z Opery Poznańskiej. Na stołach ustawiono mnóstwo lusterek oraz przyborów kosmetycznych. Jak zrobić makijaż  - pani Anna prezentowała na przykładzie jednej z uczestniczek spotkania. Pokazała jak  oczyszczać twarz, jakich płynów używać, jak dobierać podkład pod makijaż, cienie do oczu, pomadki, kredki, w jakiej kolejności je nakładać, podała nazwy dobrych kosmetyków. Mówiła o rodzajach pilingu,  maseczkach, kremach, mleczkach, w jakiej kolejności je nakładać, pokazywała ich konsystencję. Podkreślała, że makijaż kobiety w wieku dojrzałym powinien być prawie niewidoczny, ma podkreślać, rozjaśniać, tuszować.

     Ostatni punkt spotkania stanowiły porady indywidualne oraz pytania. Prowadząca starała się na nie odpowiedzieć, a było ich mnóstwo, pokazała ogromną wiedzę i umiejętności w zakresie makijażu. Spotkanie trwało dwie pół godziny i minęło bardzo szybko, a wszystkie panie wyszły z niego bardzo zadowolone. Dziękujemy za fajne zajęcia.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

senior activ war. 1 senior activ war. 4 senior activ war. 3 senior activ war. 2 senior activ war. 5 senior activ war. 6

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej