Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Spotkanie z dietetykiem Natur House

dwcho włącz . Opublikowano w Zdrowie i Uroda

   27.10.br. w Centrum Młodych Duchem na ul. Piaski 4 odbyło się spotkanie ze specjalistą dietetykiem w ramach ogólnopolskiej informacyjnej kampanii edukacyjnej Uwaga Nadwaga. Kampania ta pierwszy raz ruszyła jesienią 2012 roku. Akcja powstała z inicjatywy Centrów Dietetycznych Naturhouse. Miała charakter informacyjno – edukacyjny, jej głównym zadaniem było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, będących skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości.

   Gościem spotkania była Pani Natalia Furmankiewicz specjalista dietetyk z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE. Przedstawiła ciekawą prezentację, wskazującą zasady zdrowego żywienia. Podkreśliła, że aby skutecznie schudnąć, należy trwale zmienić nawyki żywieniowe, poprzez ćwiczenie - wyrobić nawyk zdrowego sposobu odżywiania. Oczywiście potrzebna jest też motywacja, jak opieka specjalisty, który opracuje (w oparciu o przeprowadzone badania), dietę o odpowiedniej kaloryczności, smaczną, prostą i szybką w przygotowaniu. Prelegentka wskazała też konieczność odpowiednio dobranej suplementacji. Podkreśliła, jak istotne jest regularne jadanie posiłków, z których śniadanie jest niezwykle ważne, a często pomijane przez wiele osób. Mówiła o odpowiedniej ilości napojów, o zrezygnowaniu z kolorowych i słodkich wód, o ograniczeniu słodyczy (od których można się uzależnić !), fast-foodów, o roli owoców (które powinniśmy jadać w godzinach wcześniejszych), warzyw, o jedzeniu ciemnego pieczywa, o szukaniu zamienników. "Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki!" - czytamy w materiałach, które otrzymali wszyscy uczestnicy prelekcji. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, ile błędów żywieniowych popełniamy.

   Spotkanie było niezwykle interesujące i zmusiło wiele osób do przemyślenia swojego sposobu odżywiania. Skorzystajmy więc z otrzymanego zaproszenia na bezpłatną konsultację z dietetykiem.

DW

Nadwaga3

Nadwaga4

Nadwaga2

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej