Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Zalety cytryny

jolanta.ch włącz . Opublikowano w Zdrowie i Uroda

   Oczyszczanie organizmu z kwasu moczowego, stosujemy przy takich chorobach jak:osteoporoza, podagra, reumatyzm, kamienie żółciowe i nerkowe, anemia, dna moczanowa, niektóre choroby nerwowe, cukrzyca, nadciśnienie, katar żołądka, choroby wątrobowe.
Najlepszym sposobem oczyszczania organizmu od trujących substancji jest picie soku z cytryny. Aby przeprowadzić taką kurację, potrzebna jest cytryna. Niektórzy twierdzą, że zbyt duża ilość soku z cytryny może spowodować rozstrój żołądka, to nie jest prawda. Sok z cytryny ma kwaśny smak w momencie przygotowania. Gdy go wypijemy, enzymy w jamie ustnej zmieniają jego smak na słodki. Do żołądka dochodzi kwas cytrynowy i askorbinowy. Te dwa kwasy, w porównaniu z kwasem solnym zawartym w sokach żołądkowych, są słabe i nie szkodzą błonie śluzowej żołądka. Wręcz przeciwnie, osoby, które cierpią na katar lub wrzody żołądka odczuwają korzystne działania kuracji sokiem cytrynowym. Jest on bogaty w witaminę C, mikroelementy i hormony. Oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i śluzu. Żeby utrzymać młody wygląd, pijmy sok z jednej cytryny dziennie. Dzięki zawartości hormonów fito estrogenowych, sok z cytryny powinny pić kobiety w starszym wieku.
Kuracje sokiem z cytryny dzielimy na profilaktyczne i lecznicze.
Kuracja profilaktyczna: sok cytrynowy pijemy wg schematu:
Dzień 1 i 10 pijemy z 1 cytryny
Dzień 2 i 9 pijemy z 2 cytryn
Dzień 3 i 8 pijemy z 3 cytryn
Dzień 4 i 7 pijemy z 4 cytryn
Dzień 5 i 6 pijemy z 5 cytryn
Od 1-ego do 5-ego dnia, zwiększamy spożycie o jedną cytrynę, od 6-ego do 10-ego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić sok z 30 cytryn.
Przygotowanie soku:
cytrynę przekroić na dwie połówki, wycisnąć sok i pić bez cukru. Można też pić sok rozcieńczony z wodą i dodać łyżeczkę miodu. Wyciśnięte połówki cytryny, drobno kroimy, wkładamy do słoiczka, zalewamy miodem lub cukrem. Wstawiamy na 10 dni do lodówki. Po tym czasie, mamy gotowy płyn do picia, zamiast kawy czy herbaty. Do płynu można dodać wodę mineralną lub przegotowaną.
Kuracja lecznica:
W czasie tej kuracji, pijemy sok czysty bez rozcieńczania, nie dodajemy miodu ani cukru. Pijemy pół godziny przed lub po jedzeniu.

Michał Tomkow, Uleczyć nieuleczalne, Łódź, Przedsiębiorstwo Księgarskie WOLUMEN, 1999.

BG, JCH

Zdjęcie-0977

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej