Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Co dają nam zajęcia Nordic Walking

dwcho włącz . Opublikowano w Zdrowie i Uroda

     Ostatnio pisałam reportaż o „ Ruch to zdrowie – Dolina Cybiny ''. Ale nie napisałam o atmosferze, która jest między nami w tychże spotkaniach Nordic Walking. Stwierdzam ,że to chyba jest najważniejsze. Na pewno zapytacie się dlaczego ? A mianowicie odpowiedz jest dla nas bardzo istotna. Jesteśmy Seniorami czyli osobami po przejściach, samotnymi i jak wiadomo już niekiedy zbytecznymi. Dlaczego tak to przedstawiam. Wcześniej byliśmy matkami, ojcami, których dzieci dorosły i wyprowadziły się z domów. Obecnie mieszkają poza Swarzędzem, ale my nie mamy odwagi przenieść się do nich. Zapytacie dlaczego?- przecież tu już nic nas nie trzyma, ale się mylicie. Spotykamy się w Centrum Aktywności Seniora na Piaskach 4. I tu przeżywamy swoją „drugą młodość”. Są organizowane dla nas spotkania, ciekawe zajęcia i wyjazdy ,a nawet uczymy się obcych języków. Tak tutaj jesteśmy potrzebne sobie nawzajem.

     Nordic Walking – spotykamy się raz w tygodniu. Ale to jest nie tylko spacer po Dolinie Cybiny, to są nasze wzajemne rozmowy, które przeprowadzamy co tydzień dzieląc się zabawnymi sytuacjami z dawnych czasów. Co ciekawego widzimy, że doznajemy w tych chwilowych spacerach potrzebę wspólnoty poprzez zaangażowanie, że jeszcze jesteśmy w dobrej formie. Okazuje się ,że ktoś nie przyjdzie i już inni się interesują co się z nami dzieje, czyli na nowo jesteśmy potrzebni i to wszystko scalają nasze instruktorki.

Urszula Dembińska -  CAS

Dolina 1 Dolina 4 Dolina 2 Dolina 3

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej