Przygotowywanie ozdób świątecznych w Centrum Międzypokoleniowym
Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Lato w Botaniku

dwcho włącz . Opublikowano w Sport

     10 sierpnia (w sobotę) odbyła się kolejna – letnia – edycja Botanicznej Piątki w Poznaniu. W zawodach tych uczestniczą przede wszystkim biegacze, co roku startują „trzy fale”, ale chodzą także kijkarze. Impreza ta popularyzuje bieganie i nordic walking jako  elementy zdrowego trybu życia oraz zachęca do zapoznania się z pięknym ogrodem. W tym roku do biegania zaproszono najmłodszych, którzy mieli do pokonania– w zależności od wieku - 150m (rocznik 2014 i młodsi), 200, 300, 450 i 1000m. Dzieci bardzo się starały, rodzice też (jedną zawodniczkę mama dźwigała na rękach, a najkrótszą dziecięcą trasę zamykała przyszła mama – pani ta dawała biegnącym znak do startu, ale wyszło zabawnie).

     W letniej  edycji udział wzięło 348 osób: 281 biegaczy i 67 kijkarzy. Trasa, jak zawsze -  5 km : 3 okrążenia (dla wszystkich startujących) wiodła obrzeżami ogrodu, który – mimo upalnego lata - wyglądał pięknie:  zapachy, barwy, odcienie zieleni, fontanny, stawek, kibice, spacerowicze … Tu zawsze można znaleźć schronienie przed ostrym słońcem. Jednak trzeba przyznać, że choć słońce schowało się za chmury, było ciężko: wysoka temperatura, duszno, jakby za chwilę miała się rozpętać burza… Ale wszyscy startujący dotarli na metę. W zawodach Botanicznej Piątki biorą też zawsze udział swarzędzanie, 19 osób (w różnej kategorii wiekowej) biegło i czworo (jak zawsze niezawodni swarzędzcy seniorzy) maszerowało z kijkami ,2 panie stanęły nawet na podium, zajęły, w swojej kategorii wiekowej drugie i trzecie miejsce. Mój wnuczek (trzy i pół roku), który zdobył puchar, startując w najmłodszej grupie wiekowej, stwierdził, że „nieważne, które miejsce zajmiesz, ale ważne, że startujesz”.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

botanik2019lato 1 botanik2019lato 2 botanik2019lato 3 botanik2019lato 4 botanik2019lato 5 botanik2019lato 6

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej