Przygotowywanie ozdób świątecznych w Centrum Międzypokoleniowym
Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Wierzenicki bieg

dwcho włącz . Opublikowano w Sport

     W sobotę 18 maja br w Wierzenicy odbył się II Bieg im. hr. Augusta Cieszkowskiego - Projekt "Biegaj i zwiedzaj!" Celem imprezy była m.in. popularyzacja biegania i marszu NW jako form czynnego i rodzinnego wypoczynku oraz promocja walorów turystycznych i historycznych Wierzenicy i gminy Swarzędz.

     W imprezie wzięło udział 145 osób (tyle było na liście startowej) w tym 22 kijkarzy. Biuro zawodów mieściło się przy parafii kościoła pw. św. Mikołaja w Wierzenicy, a start i meta przy Starej Karczmie. Pięciokilometrowa trasa wiodła w pobliżu Dworku Cieszkowskiego, Alejami Poetów i Filozofów. W większości były to ścieżki leśne, wąskie, mokre jeszcze od nocnego deszczu, z liśćmi, gałęziami, śladami po dzikach. Wymagały szczególnej uwagi uczestników. Biegacze szybko pokonali swój dystans. Na trasie oczywiście nie było kamer, sędziów, instruktorów, śledzących przestrzeganie regulaminu, co wykorzystali niektórzy zawodnicy marszu, podbiegając z kijkami pod pachą.  Nie lubimy tego, bo albo bieg, albo marsz. Ale niektórzy tak mają. Może daje im to jakąś satysfakcję? Ale jaką?

    Na mecie czekały na nas medale i poczęstunek: woda i pyszny placek z rabarbarem. Ale... woda była, placka zabrakło, a tak pachniał przed startem! No cóż, i tak bywa.

    Biegowi towarzyszył piknik rodzinny, a dzieci mogły wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanym biegu, oczywiście z opiekunami i na krótkim dystansie.

    Po zakończeniu imprezy zwiedziliśmy kościół wierzenicki i otwartą w tym dniu kryptę Cieszkowskich, a wszelkich informacji udzielała p. Ewą Buczyńska. Obejrzeliśmy też kilka kapliczek Drogi Krzyżowej z Wierzenicy (spod samego kościoła) do  Kicina.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

Wierzenica2019 1 Wierzenica2019 2 Wierzenica2019 3 Wierzenica2019 4 Wierzenica2019 5 Wierzenica2019 6

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej