Przygotowywanie ozdób świątecznych w Centrum Międzypokoleniowym
Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Dzień rozgrywek w Centrum Aktywności Seniora

dwcho włącz . Opublikowano w Sport

     Dzisiaj w klubie jest nas więcej. W salce przy stołach siedzą goście z Dziennego Domu Senior Wigor. Niektórzy coś jedzą, piją, rozmawiają. W dużej sali stoi stół do gry w ping-ponga i do gry w football stołowy tzw.”piłkarzyki”. W holu rozstawione są napoje zimne, kawa, herbata. Szybko wypełnia się sala i korytarz. Są powitania, uściski, śmiechy. Słychać miły gwar. Wokół dużej sali też jest już pełno seniorów.

     P. Małgosia zapowiada plan spotkania i czas rozgrywek, p. Dominika i p. Rafał kompletują drużyny. Niektórzy seniorzy rozpoczynają próbne gry w ramach „rozgrzewki”. Przyznam, że ja w „piłkę nożną” gram po raz pierwszy w życiu, a w ping-ponga grałam kilkadziesiąt lat temu. Słychać stukanie piłeczek i głos sędziego p. Andrzeja seniora z DD Senior-Wigor. Przy grach skupiają się kibice i  rozbrzmiewają wymyślone okrzyki zagrzewające do gry obie drużyny. Napięcie i zainteresowanie rośnie. Jak to dobrze jest bawić się beztrosko, być  w gronie swoich rówieśników, którzy wciąż są aktywni.

      W przerwie degustujemy lody ekologiczne oraz szaszłyki warzywno-owocowe, które panie z DD Senior Wigor i Klubów Młodych Duchem przygotowywały. Druga część rozgrywek przebiega sprawnie jedni grają, drudzy odpoczywają. Trenerzy ogłaszają wyniki. Są brawa, podziękowania.  Nieważne są wyniki chociaż dają satysfakcję, ale to, że jesteśmy rozluźnieni, przyjaźni, zadowoleni i uśmiechnięci.

     Po zakończeniu meczy wcale nie chce nam się wracać do domów. Kończymy rozpoczęte w poprzednim dniu prace. Niektórzy grają w gry planszowe. Dobiega końca miły dzień w klubie. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom.

Danuta Banaszczyk - KMD Stokrotki

rozgrywki2018 1 rozgrywki2018 2 rozgrywki2018 3 rozgrywki2018 4

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej