Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Cały Swarzędz na rowery

dwcho włącz . Opublikowano w Sport

26 maja 2018 r. odbył się kolejny - VII Gminny rajd rowerowy Cały Swarzędz na rowery. Miłośnicy rowerowych wycieczek mieli do wyboru aż osiem tras – najkrótsza liczyła 9 km, a najdłuższa 40. Trasy rajdu:

  1. WYCZYNOWA – ok. 40 km, start sprzed Pubu ARENKA nad J.Swarzędzkim (za pływalnią Wodny Raj)
  2. WIEJSKA – ok. 15 km, start sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 im. M.Kopernika w Zalasewie
  3. POLNA – ok. 16 km, start sprzed Zespołu Szkół w Paczkowie
  4. ŁĄKOWA – ok. 12 km, start sprzed dworca PKP w Kobylnicy
  5. MALTAŃSKA – ok. 12 km, start sprzed źródełka przy J. Maltańskim
  6. MIEJSKA – ok. 15 km, start z Rynku
  7. LEŚNA – ok. 10 km, start z boiska Orlik w Bogucinie
  8. RODZINNA (dookoła jeziora) – ok. 9 km, start z parkingu przy pływalni Wodny Raj

    Pogoda wspaniała, na starcie było bardzo przyjemnie, jednak później zaczęło robić się coraz cieplej, przydałyby się chmurki na niebie, które przyniosłyby trochę ochłody.

     Część swarzędzkich seniorów wybrała w tym roku trasę Łąkową. Najpierw trzeba było dojechać do miejsca zbiórki: dworzec PKP w Kobylnicy (ul. Swarzędzką pod górę przez Gruszczyn - u!) skąd był start. Grupa stąd ruszająca liczyła ponad 40 osób, prowadził ją pan Adam Zawada. Trasa niby niezbyt długa, około 13 km, okazała trudna. Był długi, bardzo kamienisty odcinek z Kobylnicy do Katarzynek, piaszczysty do Uzarzewa, gdzie w parku zaplanowano odpoczynek i zwiedzanie muzeum oraz pałacu, dalej kamienistą drogą pod górę obok cmentarza do Gortatowa. I teraz miało być prosto, ale w Gortatowie jadący skręcili w stronę rozlewiska Cybiny i dopiero stąd było już prosto do mety.   

      Na mecie, która mieściła się w sali przy pływalni Wodny Raj, czekały na wszystkich uczestników napoje i pyszne zupy (żurek, pomidorowa..), a także różne konkursy z nagrodami, a główną był - jak zawsze rower, który ufundowało Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Było fajnie, do zobaczenia za rok.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

rajd maj2018 1 rajd maj2018 2 rajd maj2018 3 rajd maj2018 4 rajd maj2018 5 rajd maj2018 6

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej