Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Rzeźby na swarzędzkim Rynku

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

 

     Na swarzędzkim Rynku stoją dziwne rzeźby, których autorem jest Michał Batkiewicz, a tej plenerowej wystawie nadał tytuł Chichot życia. Twórca jest autorem monumentalnych realizacji, m.in. wykonał w skali 1: 3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago oraz zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA.
      Wykonał też wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Tworzy w drewnie, brązie, stali szlachetnej, szkle i kamieniu wykonując zarówno projekty, jak i realizacje we własnej pracowni Art.-Studio Rzeźba Odlewnictwo w podkrakowskich Szczyglicach.

     Chichot życia oglądaliśmy pierwszego września w czasie ulewnego deszczu, jej tytuł nabrał szczególnego wyrazu - okazał się szczególnie trafny.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

chichot 1 chichot 2 chichot 4 chichot 3

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej