Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Tydzień z internetem

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

      Tydzień z internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości,  jakie daje internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

     W ramach tej kampanii Swarzędzka Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej zaprosiła swarzędzkich seniorów z Klubów Młodych Duchem z naszej gminy na spotkanie e-Pasjonaci, które odbyło się 29.03.2017 r. w  siedzibie filii. Seniorzy obejrzeli ciekawą prezentację na temat blogów: czym są, jak się je zakłada i prowadzi, jak za ich pośrednictwem można  dzielić się z innymi swoimi pasjami, szukać pomysłów, porad, odpowiedzi na różne pytania. Poznali ciekawe i popularne blogi tematyczne, dotyczące majsterkowania, szycia, gotowania (www.majsterki.pl; niebałaganka.pl; kwestiasmaku.pl; facetikuchnia.pl;wydekoruj.pl; oulala.pl i wiele innych). Wśród prowadzących blogi 85 % stanowią kobiety, 15 mężczyźni, a wśród czytających 83 procent panie i 17 panowie. Dowiedzieli się, że na blogowaniu można zarabiać i to nawet sporo. Najpopularniejszą  światową modową blogerką jest Polka Julia Kuczyńska (29 lat), która prowadzi bloga od 2009 roku.

   Z internetu korzystają nie tylko ludzie młodzi, ale w coraz większym stopniu także seniorzy. Wiedzą  jak korzystać z przeglądarki i dobrodziejstw sieci, chcą również dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami. Seniorzy także blogują! Wśród najciekawszych, prowadzonych przez nich blogów wymienia się:

Wyjące 50 - wyjace50.blogspot.com;

Babcia radzi, coś tam... - babuni-blog49.blog.onet.pl;

Krystyna Bałakier - balakier-style.pl;

Okiem Jadwigi - okiemjadwigi.pl;

Jestem, bo mogę... - zawszemodne.blogspot.com

     Spotkanie było bardzo ciekawe, poznaliśmy interesujące strony, możliwości dotarcia do potrzebnych informacji, uzyskanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

warsztaty pbp 1 warsztaty pbp 2 warsztaty pbp 3 warsztaty pbp 4  

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej