Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Brama Poznania oczami seniorów

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

     3 sierpnia 2016 r. członkowie Klubów Młodych Duchem kontynuując maraton po poznańskich muzeach, udali się na Ostrów Tumski, by zgłębić wiedzę dotyczącą początków naszego państwa.
     W Bramie Poznania, dzięki projekcjom multimedialnym i ciekawym ekspozycjom przenieśliśmy się w czasy Mieszka I, co pozwoliło nam na własne oczy zobaczyć, jak powstawał gród pierwszych Piastów na wyspie katedralnej. Wzięliśmy udział w quizie dotyczącym działalności Jana Lubrańskiego i byliśmy świadkami przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Prześledziliśmy też, w jaki sposób na przestrzeni wieków zmieniał się Ostrów Tumski i Katedra – pierwsza nekropolia polskich władców. Poznaliśmy historię Palatium, które zostało wzniesione w X wieku z inicjatywy żony księcia, Dobrawy. Obecnie w tym miejscu znajduje się kościół Najświętszej Maryi Panny (naprzeciwko katedry).
     Na zakończenie naszej wyprawy obejrzeliśmy wystawę „Za kurtyną milczenia", opowiadającą o tym, jak Poznaniacy starali się zachować pamięć o Czerwcu w latach 1956-1989. Zaprezentowane na wystawie zdjęcia, pamiątki i dokumenty przypomniały nam o wydarzeniach sprzed sześćdziesięciu lat.
     Cieszymy się, że Poznań i okolice mają tak wiele do zaoferowania aktywnym seniorom. We wtorek, 9 sierpnia weźmiemy udział w warsztatach historyczno – plastycznych w Muzeum H. Sienkiewicza, na które z niecierpliwością czekamy.

Dominika Bazaniak - Centrum Aktywności Seniora

bramapoznania 1 bramapoznania 3 bramapoznania 2

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej