Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Warsztaty krawieckie w CAS

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

     W ostatnim tygodniu lipca odbyły się kolejne warsztaty w Centrum Aktywności Seniora na Piaskach w Swarzędzu. Tym razem - krawieckie. Prowadziła je nasza instruktorka p. Małgorzata Pawlik, do której redakcja Swarzędzkiego Seniora zwróciła się z pytaniem: - Zaplanowała Pani na warsztaty krawieckie szycie kapeluszy - dlaczego właśnie kapeluszy? P.Małgorzata: Swarzędzcy seniorzy cieszący się każdym dniem trwającego lata postanowili zrobić coś ciekawego, trochę szalonego i wybrali jako temat warsztatów kapelusze, które były zawsze elementem ozdobnym, nie tylko pań, a które wykorzystamy też na innych zajęciach.

     Warsztaty zgromadziły sporo zainteresowanych osób. Trzeba było przygotować wykroje, różnobarwne materiały, dodatki, wszystkie potrzebne do pracy narzędzia, nie tylko maszyny do szycia. Nasza główna sala zamieniła się w pracownię krawiecką. Wybieraliśmy materiał, kroiliśmy zgodnie z wykrojami, w ruch poszły nożyczki, szpilki, igły, nici. Powstała kolejka do maszyn, a były aż trzy. Rozmowy, pytania, rady, co jak przyciąć, zszyć, a co z podszewką, fliseliną - czy nie za cienka na rondo. Na kolejnych zajęciach przymierzano uszyte kapelusze, wymyślano jak je ozdobić, by były jeszcze piękniejsze. Tu nasunął się wniosek: kapelusz trzeba umieć nosić. Warsztaty były przykładem wspaniałej współpracy i zabawy. Wymienialiśmy się doświadczeniami, radami, pomysłami dekoracyjnymi. Było pracowicie, głośno i wesoło, a kapelusze, które uszyliśmy były naprawdę piękne.

     W końcu sierpnia po warsztatach kosmetycznych odbędzie się - jak obiecała nasza instruktorka, "sesja fotograficzna", prawdopodobnie przy fontannie,  oczywiście w kapeluszach.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

warsz.kraw. 1 warsz.kraw. 2 warsz.kraw. 3 warsz.kraw. 4 warsz.kraw. 5 warsz.kraw. 6

 

 

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej