Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Spotkanie na Piaskach

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

   We wtorek 25 maja br. członkinie KMD Stokrotki po raz kolejny zaprosiły na spotkanie z Damazym Supińskim w Centrum Aktywności Seniora na Piaskach w Swarzędzu. Zaproszony gość zaprezentował swoje nowe wiersze. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się wierszem ukazującym wszechobecną rolę matki towarzyszącej w poszczególnych etapach życia dziecka, stanowiącym pretekst do dyskusji dotyczącej zmieniającego się wizerunku kobiety - matki. Wypowiadające się panie podawały wiele istotnych czynników w procesie wychowania dzieci, wskazując przykład rodziny, konsekwencję, konieczność poświęcania uwagi i czasu, rozmawiania, miłości. Odwoływały się do konkretnych przykładów.

   Część druga dotyczyła Józefinek - swarzędzkiego święta obchodzonego co roku w maju. Oficjalne obchody rozpoczęły się uroczystą Sesją Rady Miejskiej, w której wzięła również udział delegacja radnych z partnerskiego Ronenbergu i Duclair. Zbiegły się one z 25 rocznicą współpracy Swarzędza z Ronenbergiem. Było też wiele różnych atrakcji i występów na swarzędzkim Rynku i na Scenie przy Pływalni. Święto to stało się pretekstem do napisania przez D.Supińskiego cyklu wierszy o Swarzędzu, do których jego, małżonka Bogumiła Supińska, skomponowała muzykę. Autor zaprosił uczestniczki spotkania do wspólnego śpiewania. Najbardziej podobała się piosenka Józefinki. Usłyszeliśmy jeszcze wiersze poświęcone Swarzędzkiej Orkiestrze Dętej, Aleksandrowi Dobie, aerobikowi wodnemu.

    Następne spotkanie KMD Stokrotek z autorem odbędzie się we wrześniu.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

stokrotki sup.1 stokrotki.sup.2 stokrotki.sup.4 stokrotki.sup.5

 

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej