Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Dekoratornia - nasze spotkania

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

     Dekoratornia - spotkania w Centrum Aktywności Seniora. Tu raz, albo dwa razy w tygodniu spotykają się seniorki. Przychodzą, rozsiadają się w fotelach, na krzesłach, jest kawa, herbata, czasami coś słodkiego. Rozmawiają, żartują, dzielą się uwagami i robią ciekawe rzeczy. Tworzą piękne serwety, serwetki, zasłonki, firanki, koszyczki, wianki, różne ozdoby, zajączki duże i małe, z długimi uszami, kurczaczki, jajka-kwiaty i jajka ubrane w koronki, ozdoby na doniczki... Jest wesoło, miło i twórczo. Potem to wszystko oglądamy, podziwiamy, dzielimy się spostrzeżeniami, robimy zdjęcia, wystawy. Nikt tu się nie spieszy, nie spogląda ciągle na zegarek, choć też przecież mamy mnóstwo obowiązków.

     Takie chwile są wszystkim potrzebne, by się zatrzymać, pomyśleć, rozejrzeć dokoła, uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo. Pamiętajmy: to co wysyłamy, zawsze powraca. Wysyłajmy więc naszym bliźnim ciepłe słowa, miłości, podziwu, serdeczności i uśmiechajmy się. Zarażajmy tym innych, może ten świat stanie się bardziej przyjazny i lepszy.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

dekor.1 dekor.2 dekor.3 dekor.4 dekor.5 dekor.6 dekor.7 dekor.8 dekor.9 dekor.10 dekor.12 dekor.13

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej