Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Tenor wszech czasów

dwcho włącz . Opublikowano w Kultura

     29 maja br., we współpracy Centrum Międzypokoleniwego „Pogodna” oraz Biblioteki Publicznej na os. Raczyńskiego w Swarzędzu, odbyła się prezentacja przygotowana przez naszą koleżankę Lilianę Szczepańską pt. „Pavarotti - tenor wszech czasów”, poświęconą życiu i twórczości Luciana Pavarottiego od lat chłopięcych do jego śmierci. Słuchacze prezentacji „przeszli” drogą prowadzącą artystę na szczyty światowej sławy. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy najpiękniejsze arie w wykonaniu Mistrza w pięknych scenografiach i kostiumach. Przeniosły one nas na deski światowych scen operowych. Największe emocje ogarnęły nas po wysłuchaniu arii z opery Donizettiego „Córka Pułku”, w której Pavarotti wyśpiewał aż dziewięć wysokich C. Z zachwytu nagrodziliśmy ten występ dużymi brawami, tak jakbyśmy byli na występie „na żywo”. Trudno uwierzyć, że Pavarotti śpiewał nie znając nut. Talent odziedziczył po ojcu, śpiewaku w chórach katedralnych. W koncertach po świecie towarzyszyły mu także sławne polskie sopranistki Stefania Toczyska i Teresa Żylis-Gara.

     Informacje przekazane przez p. Lilianę pozwoliły nam przenieść się w świat przepięknej muzyki. Opuszczaliśmy bibliotekę z żalem, że prezentacja o wielkim tenorze dobiegła końca. W uszach długo brzmiał niepowtarzalny głos Pavarottiego. Prelekcja udowodniła, że Luciano Pavarotti to tenor wszech czasów.

     Za możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji dziękujemy Paniom z Biblioteki, które udostępniły i przygotowały salę do spotkania. Teraz czekamy na następne takie wydarzenia i wspaniałe doznania.

Halina Begier - KMD „Stokrotki”

tenor zdj 02 tenor zdj 01

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej