Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Intelekt z pasją - Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej oraz Warsztaty w Muzeum Historii i Sztuki w Swarzędzu

W.R włącz . Opublikowano w Kultura

Z euforią przyjęliśmy zaproszenie ze strony Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu. Tematem przewodnim spotkania była wystawa prac hafciarskich, jednej z uczestniczek Klubów Młodych Duchem p. Anny Matuszewskiej. Nietuzinkowy sposób ekspozycji prac, dobór ram do tematów przewodnich obrazów, świadczył o profesjonalizmie tego wydarzenia. Poznaliśmy anegdoty na temat hobby p. Ani oraz niezliczoną ilość krzyżyków wyhaftowanych na kanwie. Zostaliśmy zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek. Ten wyjątkowy sernik był ukojeniem dla naszych zmysłów. Szybko i przyjemnie spędziliśmy wspólnie czas. Wymiana doświadczeń artystycznych w grupie wielopokoleniowej była inspiracją do rozwijania aktywności intelektualnej. Umówiliśmy się na kolejne edycje takich spotkań. Pani Marianna z Uzarzewa już szykuje własne pomysły, które są zrealizowane za pomocą metody origami. Na koniec stwierdziliśmy jednym głosem – „jak to dobrze, że znowu możemy się spotykać”. Wciąż pamiętamy Narodowe Czytanie - ogólnopolską akcję wspólnego czytania największych dzieł literatury polskiej w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu.

Cykliczne już spotkania w trzecią środę miesiąca odbywają się w Muzeum Historii i Sztuki i są to spotkania kulturalne, przeplatane prelekcjami i warsztatami. Tym razem warsztat prowadziła p. Ewa Brożyńska, był to naprawdę twórczy czas. Prawie przez 2 godziny seniorzy uczyli się trudnej sztuki zdobienia pisanek oraz składania serwetek w ozdobę – uroczego zająca wielkanocnego. Wymienialiśmy się pomysłami, słuchając ciekawostek z zakresu literatury, form ozdobnych jakimi są np. kraszanki.

Z p. Hanną Jałocha umówiliśmy się na spacer szlakiem „Natura 2000” na 11.05.2022, na który serdecznie zapraszamy. Więcej informacji pod numerem telefonu 504 932 301.

M.Pawlik – Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu

Anegdoty Obrazy i haftowane serwety pamiątkowe zdjęcie po warsztatach Skąd talent Zadowolenie z prac
Zapracowane seniorki        

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej