Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Dziadek do orzechów

W.R włącz . Opublikowano w Kultura

 

Już tylko tydzień do świąt, śniegu nie ma, a na niebie szarzyzna. W marketach pełno świecidełek, słodyczy i gwiazdorków, ale to jeszcze za mało, by poczuć magię Bożego Narodzenia. Dopiero wyjazd  do opery, na balet „Dziadek do orzechów” znakomicie nas seniorów,  wprowadził w świąteczną aurę.

Obejrzenie spektaklu było wspaniałą ucztą duchową. Mieliśmy przyjemność zobaczyć przedstawienie w choreografii i inscenizacji Sławomira Woźniaka, z kierownictwem muzycznym Grzegorza Jaśniaka. Widowisko iskrzyło pomysłami choreograficznymi i wykonaniem popisów baletowych. Z zapartym tchem podążaliśmy za baśniowym snem małej Klary, która pokochała brzydkiego dziadka do orzechów, a w zamian zyskała pięknego księcia i znalazła się w krainie tańca i przygody. Wspaniały walc śnieżynek przywołał prawdziwy urok zimy a finałowy walc kwiatów, utwierdził, że należy wierzyć baśniom.

Krótko mówiąc był to czar, powab, z cudowną ponad wszystkim, muzyką Piotra Czajkowskiego...

 

Liliana Szczepańska

KMD „Słoneczny Wiek”

 

podczas wycieczki 20171215 104157 20171215 130111 20171215 130240

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej