Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Straż Miejska zaprasza do Akademii Bezpiecznej Kobiety

dwcho włącz . Opublikowano w Informacje

   Straż Miejska w Swarzędzu zaprasza mieszkanki miasta i gminy Swarzędz na cykl bezpłatnych szkoleń - treningów dla kobiet, które - ze względu na wykonywaną pracę lub z przyczyn środowiskowych - mogą być narażone na agresję ze strony innych osób, w tym agresję charakterze seksualnym oraz przemoc domową, a także tych, które chcą po prostu czuć się bezpieczniej.
   Program składa się  z  czterech paneli obejmujących w kolejności: na jakie zagrożenia narażone są kobiety, czym i jak się bronić, aby nie popaść w konflikt z prawem, jak zminimalizować niebezpieczeństwo bez konieczności fizycznej samoobrony oraz jak się w ostateczności obronić przed napastnikiem.
   Zajęcia „Akademii Bezpiecznej Kobiety” będą odbywać się raz w tygodniu w godzinach wieczornych przez okres trzech miesięcy i zaczną się z początkiem listopada. O trybie i sposobie naboru, miejscach  i  terminach poszczególnych spotkań poinformujemy  w  osobnym komunikacie. W przypadku dużej liczby chętnych zajęcia zostaną wznowione.Partnerami „Akademii”są: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz poznańskie stowarzyszenie„Edukacja dla bezpieczeństwa”.

P r o g r a m:
Panel I
„Na jakie zagrożenia narażone są kobiety - od kawiarni i dyskoteki po przemoc domową - czyli jak unikać kłopotów”.
Prowadząca: mł. insp. mgr (w stanie spoczynku) Mariola Gosławska - długoletni Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura   Prewencji Komendy Głównej Policji.
Panel II
„Podstawy prawne użycia dostępnych na rynku środków przymusu i samoobrony oraz ich zastosowanie - czyli co kobieta może legalnie nosić w torebce”.
Prowadzący - Piotr Kubczak - Komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu.
Panel III
Trening psychologiczny „Jak się zachować w przypadku napaści, także o podłożu seksualnym - czyli co zrobić, aby zminimalizować zagrożenie oraz  skutki”.
Prowadzący: mgr Mariola Pietroń-Ratyńska - psycholog kliniczny, psychoterapeuta, trener, pedagog, wykładowca akademicki.
Panel IV
Zajęcia praktyczne w hali sportowej - trening ogólnorozwojowy oraz nauka wybranych technik samoobrony przystosowanych do wykorzystania przez  kobiety.
„Wybrane techniki samoobrony możliwe do przyswojenia i wykorzystania w razie niebezpieczeństwa przez kobietę bez długotrwałego i regularnego szkolenia”.
Instruktor: mgr Mariusz Siebert - 5 Dan w karate shotokan, trener akademickiej kadry narodowej, wykładowca techniki i taktyki interwencji w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

/sm/

konkurs copy

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej