Straż Miejska zaprasza do Akademii Bezpiecznej Kobiety
Straż Miejska w Swarzędzu zaprasza mieszkanki miasta i gminy Swarzędz na cykl bezpłatnych szkoleń - treningów dla kobiet, które - ze względu na wykonywaną pracę lub z przyczyn środowiskowych - mogą być narażone na agresję ze strony innych osób, w tym agresję charakterze seksualnym oraz przemoc domową, a także tych, które chcą po prostu czuć się bezpieczniej.
Program składa się z czterech paneli obejmujących w kolejności: na jakie zagrożenia narażone są kobiety, czym i jak się bronić, aby nie popaść w konflikt z prawem, jak zminimalizować niebezpieczeństwo bez konieczności fizycznej samoobrony oraz jak się w ostateczności obronić przed napastnikiem.
Zajęcia „Akademii Bezpiecznej Kobiety” będą odbywać się raz w tygodniu w godzinach wieczornych przez okres trzech miesięcy i zaczną się z początkiem listopada. O trybie i sposobie naboru, miejscach i terminach poszczególnych spotkań poinformujemy w osobnym komunikacie. W przypadku dużej liczby chętnych zajęcia zostaną wznowione.Partnerami „Akademii”są: Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz poznańskie stowarzyszenie„Edukacja dla bezpieczeństwa”.
P r o g r a m:
Panel I
„Na jakie zagrożenia narażone są kobiety - od kawiarni i dyskoteki po przemoc domową - czyli jak unikać kłopotów”.
Prowadząca: mł. insp. mgr (w stanie spoczynku) Mariola Gosławska - długoletni Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.
Panel II
„Podstawy prawne użycia dostępnych na rynku środków przymusu i samoobrony oraz ich zastosowanie - czyli co kobieta może legalnie nosić w torebce”.
Prowadzący - Piotr Kubczak - Komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu.
Panel III
Trening psychologiczny „Jak się zachować w przypadku napaści, także o podłożu seksualnym - czyli co zrobić, aby zminimalizować zagrożenie oraz skutki”.
Prowadzący: mgr Mariola Pietroń-Ratyńska - psycholog kliniczny, psychoterapeuta, trener, pedagog, wykładowca akademicki.
Panel IV
Zajęcia praktyczne w hali sportowej - trening ogólnorozwojowy oraz nauka wybranych technik samoobrony przystosowanych do wykorzystania przez kobiety.
„Wybrane techniki samoobrony możliwe do przyswojenia i wykorzystania w razie niebezpieczeństwa przez kobietę bez długotrwałego i regularnego szkolenia”.
Instruktor: mgr Mariusz Siebert - 5 Dan w karate shotokan, trener akademickiej kadry narodowej, wykładowca techniki i taktyki interwencji w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.
/sm/