Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Seniorze, przyjdź do ZUS!

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

Jak co roku, w październiku, wspólnie z partnerami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspiera osoby starsze. Informuje, edukuje i wyjaśnia kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem i zdrowiem seniorów.

Wydarzenia w ramach tegorocznej akcji pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” będą się odbywały w całym kraju, a udział w nich jest bezpłatny. Z myślą o seniorach, po raz kolejny, wydano publikację „ZUS dla Seniora”.

Dzień Seniora w ZUS to cykl różnych wydarzeń na trenie całego kraju, które ZUS organizuje dla osób starszych. Chcemy przekazać seniorom wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach z ZUS, ale również zachęcić do wyjścia z domu. W czasie spotkań osoby starsze skorzystają z porad ekspertów ZUS m.in. w zakresie waloryzacji, zatrudnienia na emeryturze czy zasad wyliczania emerytur – zachęca Nowicka.

Na potrzeby akcji został wydany kolejny numer publikacji „ZUS dla Seniora”, która zawiera ważne informacje dla osób starszych. Gazetka „ZUS dla Seniora” jest dostępna na stronie internetowej ZUS.

Sprawdź co się będzie działo w Twojej okolicy – harmonogram wydarzeń oraz szczegółowe informacje są na stronie internetowej www.zus/senior.

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram wydarzeń w Poznaniu

  • 5.10. – Centrum Inicjatyw Senioralnych ul. Mielżyńskiego 24 – porady emerytalno-rentowe plus PUE – 12:00-14:30.
  • 10.10., 28.10. – w Oddziale - Wystawa prac biorących udział w konkursie ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”. Konkurs organizowany w ramach kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” – 8:00-15:00.
  • 12.10. – w Oddziale – dyżur telefoniczny (61 87 45 483) –porady emerytalno-rentowe – 9:00-11:00
  • 19.10. - Szkoła Podstawowa w Ziminie- porady emerytalno-rentowe plus PUE- 16:30-18:30
  • 26.10. – w Oddziale - porady NFZ (promocja zdrowia, wydawanie kart EKUZ), porady PFRON oraz Bank Pocztowy, Bank Spółdzielczy w Kórniku, Fundacja Polska Bezgotówkowa ( doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa) – 10:00-13:00

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej