Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie - wspomnienie

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

 

Za parę dni pójdziemy na cmentarze,żeby powspominać tych, którzy od nas odeszli.Niektórzy zrobią to po raz pierwszy,ponieważ ich najbliżsi pożegnali nas w tym roku.Również niektórzy seniorzy,którzy byli uczestnikami klubów Młodych Duchem, Jaśminu i Słonecznego Wieku, przenieśli się na drugą stronę życia. Dzisiaj wspominają Ich przyjaciele i znajomi:

 

JANECZKA CZUPRYNIAK ...uwielbiała zbierać grzyby, robiła z nich różne smakołyki, interesowała się zdrową żywnością, którą to pasję wdrażała w życie: piekła doskonałe chleby i ciasta. Częstowała nas tymi pysznościami na piknikach i klubowych spotkaniach pod chmurką.Lubiła podróżować,nie opuściła żadnej wycieczki,pielgrzymki. Jeździła do Megjudorie, skąd po przyjeździe dzieliła się swoimi wrażeniami i upominkami.Można było Jej powierzyć każdy sekret i kłopot,zawsze doradziła a słowa, które usłyszała,zostały w Niej.

...miała ogromne poczucie humoru,uczestniczyła w wielu zajęciach OPS-u była laureatką konkursów literackiego Ojczyzna -Polszczyzna i licznych zawodów sportowych organizowanych w czasie warsztatow letnich.

 

JOASIA WRÓBLEWSKA … jedna z najstarszych członków klubu Jaśminy, filantropka,opiekowała się różnymi chorymi ludźmi i chorą koleżanką, której codziennie przynosiła obiady.

...nie lubiła się narzucać,uśmiechem przykrywała cierpienie.

...lubiła przyrodę, uczestniczyła w wielu wycieczkach krajoznawczych, do których trzeba było ją namawiać,mówiła : łech tam, gdzie ja tam będę chodzić.Ale ,jak już pojechała, to była bardzo szczęśliwa. Zawsze usmiechnięta i grzeczna.

 

ANDRZEJ GAŁĄZKA ...bardzo wesoły,życzliwy,uczynny, brał życie garściami, odważnie przyjmował przeciwności losu.Lubił towarzystwo i grał w brydża.

 

GIENIA CIOSAŃSKA ...tancerka,była solistką Teatru Wielkiego. Tańczyla cały czas, również, jako już baardzo dorosła seniorka. Występowałyśmy razem w kabarecie Sfajki w Klubie Młodych Duchem. Pięknie mówiła wiersze i tańczyła według własnych aranżacji. Poruszała się lekko z wdziękiem i gracją.Lubiła się fotografować. Ubierała się szykownie, zawsze elegancka i zadbana. Szyła i robiła na drutach, jej kreacje: sweterki,czapki,szaliki to finezja artystyczna.W dniu, w którym występowałyśmy, przychodziła w papilotach na głowie schowane pod beretem.Tuż przed występem rozczesywała je.Przyjaźniła się z bardzo wieloma osobami.

 

...darzyłam Ją ogromnym szacunkiem, jej siłę, pracowitość i miłość do tego co robiła.

Miałam respekt przed Nią. Kiedyś, przed występem,przebierałam się,miałam bluzkę z krótkimi rękawami.Powiedziała mi bardzo grzecznie,że w pewnym wieku niektóre części ciała trzeba zasłaniać.Występowałyśmy razem w kabarecie Sfajki.

...bardzo tolerancyjna, przekochana,lubiła opowiadać o swoim artystycznym życiu, zaczynając od słów: posłuchaj koteńku.Uwielbiała piosenkę Rzeka marzeń, szczególnie refren „Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia.”Na „babskim targu”wystawiła swoje ręcznie wydziergane i wyhaftowane rękawiczki. Bezpłatnie.

...spędzałyśmy razem sylwestry,oglądałyśmy filmy, szczególnie muzyczne,które bardzo lubiła. Przyjaźniła się z Olgą Sawicką primabaleriną Teatru Wielkiego w Poznaniu.

 

W czasie Wszystkich Świętych nie każdy może pójść na cmentarz.Ale w domu powspominajmy naszych bliskich i osoby, które odeszły z klubu Młodych Duchem,dziękując Im, za wspólnie spędzony czas.

A my jeszcze zostaniemy i będziemy wyciągać dłonie, i radośnie chwytać marzenia, nie pozwalając, żeby smutek i bezradność wpełzła w nasze serca.

 

Radosny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci radośnie Amen.( ks. Boniecki)

 

Maria Orwat

 

candle 3788818 1920  

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej