Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Seniorów przygotowania do Świąt

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Z wielkim zaangażowaniem i radością seniorzy z Klubów Młodych Duchem rozpoczęli przygotowania do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Wśród naszych aktywności w grudniu musiały znaleźć się, jak co roku, warsztaty kulinarne i florystyczne, podczas których pod okiem instruktorów z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego piekliśmy pierniki i przygotowywaliśmy ozdoby na świąteczne stoły - tym razem były to styropianowe kule udekorowane gałązkami i drewnianymi elementami. Z inicjatywy pana Szymona, w ramach międzypokoleniowych działań spotkaliśmy się także w Centrum Aktywności Seniora z uczniami z poznańskiego OSW, by wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. Zarówno młodzi wykonawcy, jak i ci starsi z zapałem prezentowali swoje talenty, a utwory w ich wykonaniu wspaniale wkomponowały się w ten radosny  okres.

 

Uczestniczyliśmy również w zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu prelekcji na temat Laponii, a więc krainy śniegu i lodu, gdzie wirtualnie  zwiedziliśmy wioskę św. Mikołaja. By zrelaksować się w czasie tej przedświątecznej bieganiny, udaliśmy się na seans filmowy do Multikina Malta. Wybór padł na brytyjską komedię świąteczną „Last Christmas”, z której wyszliśmy zadowoleni, nucąc przeboje zespołu Wham!

 

Grudzień  jak zawsze był pracowity i pełen wrażeń. Cieszymy się jednak, że znaleźliśmy czas na spotkania towarzyskie i relaks. Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt.

 

Seniorzy z Klubów Młodych Duchem

 

20191205 175508 20191209 110953 20191211 110955 20191216 123626

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej