Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Senioralna odsłona Motylego Wolontariatu

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

     Pomagać drugiemu człowiekowi każdy z nas lubi. Czasami jednak mamy do czynienia z pytaniem retorycznym?Co zrobić by na twarzach osób cierpiących na nieuleczalną chorobę wywołać uśmiech. W jaki sposób najbardziej empatyczny zrobić coś dobrego?

    Na tego typu refleksje swarzędzcy seniorzy z Centrum Aktywności Seniora, Dziennego Domu Senior Wigor znaleźli odpowiedź. Po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z Motylim Wolontariatem kilka lat temu przygotowując prace plastyczne dla podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu. Później wiele radości przynosiły nam robione artystyczne motyle rozpoznawane już w lokalnych społecznościach jako symbol wolontariatu. W okresie przedświątecznym natomiast co roku wspólnie z seniorami z klubów młodych duchem przygotowujemy kartki świąteczne w Centrum Aktywności Seniora. W czasie dekorowania naszych prac z niezwykłą pokorą słuchamy opowieści wolontariuszy na temat : na czym polega wolontariat?, co myślą podopieczni przeżywając na swój sposób chorobę, a nawet ich ostatnią drogę życia ? Kiedy często słyszymy , że nasze kartki są ustawiane na parapetach okiennych w Hospicjum , a podopieczni proszą o czytanie treści życzeń to znamy już odpowiedź na nurtujące nas pytania. Wtedy u każdego z nas oczy zachodzą łzami bo zdajemy sobie sprawę jak ważna jest ta kartka świąteczna i kilka zapisanych słów. W tym roku jeden z seniorów przyniósł przed warsztatami pisane wierszem piękne życzenia świąteczne z prośbą by „ poszły do ludzi potrzebujących ciepła”. I tak się stało.

Serdecznie dziękujemy za chęć udziału w naszym spotkaniu wszystkim ludziom wielkiego serca.

 

Swarzędzcy Wolontariusze z Centrum Aktywności Seniora

oraz Dzienny Dom Senior Wigor

 

IMG 0865 IMG 0874 IMG 0871 IMG 0875 IMG 0877
IMG 0881 IMG 0888 IMG 0890    

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej