Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Wystawa prac malarskich seniorów

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

Poniedziałek, 21 października był wyjątkowym dniem dla seniorek z Klubów Młodych Duchem, bowiem dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, w Galerii Wielokropek na os. Czwartaków 1 odbył się wernisaż ich prac malarskich. Był to rezultat organizowanych od stycznia 2019 roku w Centrum Aktywności Seniora warsztatów malarskich dla osób 55 + z terenu Gminy Swarzędz. Zajęcia, nad których merytorycznym przebiegiem czuwa pani Daria Grajek – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, odbywają się w każdy wtorek w godzinach 13:00 – 15:00. Wśród kilkunastu wyeksponowanych prac znalazły się pejzaże, portrety, lokalna architektura, martwa natura oraz obrazy inspirowane dziełami wielkich malarzy (van Gogha, Boznańskiej, Muncha).

 

Spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji: radość, satysfakcja, duma. Pani Hania i pani Danusia specjalnie na tę okazję napisały wiersze, których tematem przewodnim była twórczość własna i współtowarzyszek warsztatów. Wystawa prac seniorów będzie czynna do 30 listopada w godzinach otwarcia biblioteki na os. Czwartaków.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dominika Bazaniak

 

DSC 0243 DSC 0238 DSC 0251 DSC 0258  

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej