Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Bezpieczeństwo seniorów na drodze

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

    29 sierpnia 2019 roku w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej seniorzy z Klubów Młodych Duchem oraz Dziennego Domu „Senior - WIGOR” mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” prowadzonym przez panie policjantki oraz specjalistę z zakresu ruchu drogowego. Wszystkich przeraziły statystyki dotyczące śmiertelnych wypadków na polskich drogach, z których wynika, że każdego dnia ginie średnio osiem osób. Wrogiem bezpiecznej jazdy jest przede wszystkim pośpiech, w jakim żyjemy, brak uwagi oraz coraz większa liczba pojazdów. Prelekcja dedykowana była zarówno seniorom - kierowcom, jak i rowerzystom oraz pieszym, ponieważ wszyscy musimy dbać o to, by na drogach było bezpieczniej.

    Ciekawym doświadczeniem podczas prelekcji była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorze dachowania oraz szybkości reakcji. Bądźmy ostrożni jako kierowcy i piesi! Szerokiej drogi!

Barbara Sieracka - KMD Słoneczny Wiek

 

20190829 095710 20190829 103847 20190829 104944

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej