Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

„Dwie drogi” dla seniorów

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

   16 kwietnia o godz. 19:30 na kameralnej widowni, Trzeciej Sceny Teatru Nowego w Poznaniu zasiadło czterdziestu seniorów zrzeszonych w Klubach Młodych Duchem. W tym przedświątecznym okresie z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy recitalu Andrzeja Lajborka pt. „Dwie drogi”, na który złożyły się ballady i piosenki rosyjskie. W repertuarze pojawiły się między innymi utwory Bułata Okudżawy, Władimira Wysockiego oraz kilku innych pieśniarzy zza naszej wschodniej granicy. W przerwach między kolejnymi balladami wykonanymi w języku polskim lub po rosyjsku, aktor opowiadał nam o życiu i twórczości prezentowanych poetów. Zostaliśmy też zaproszeni do wspólnego wykonania kilku piosenek.

  

Teatralny wieczór seniorów był wyjątkowy i nastrojowy, jednocześnie refleksyjny, jak i radosny. Przybliżył wszystkim rosyjską poezję i kulturę i z pewnością jeszcze długo będziemy nucić znane i lubiane melodie z dorobku Okudżawy i Wysockiego.

 

Dominika Bazaniak

Centrum Aktywności Seniora

 

20190416 191927 20190416 192844 20190416 193010

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej