Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Występ psów Golden Retriever

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

 

W piątek 12 kwietnia o godz. 10 00 w Centrum Aktywności Seniora w Swarzędzu miał miejsce pokaz psów rasy golden retriever. Sala wypełniona była po brzegi uczestnikami dziennych placówek funkcjonujących w strukturach Ośrodka Pomocy w Swarzędzu tj: Dzienny Dom „Senior-Wigor”, Dzienny Dom Pomocy, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Kluby Młodych Duchem.

 

Prezentacja czworonogów rozpoczęła się od ogólnej charakterystyki rasy jaką jest golden retriever. Ze względu na przyjacielskie nastawienie, łagodny charakter i inteligencję są to psy wykorzystywane m.in. w dogoterapii dzieci ze spektrum autyzmu czy upośledzeniami intelektualno-fizycznymi. Doskonale sprawdzają się również jako towarzysze osób starszych. Golden retriever w wolnym tłumaczeniu oznacza: „złoty aporter”, co nawiązuje do charakteru zwierzęcia, a jego usposobienie wykorzystywane jest do pracy z człowiekiem. Retrievery świetnie więc aportują i mają doskonały węch, stąd częste ich wykorzystywanie w ratownictwie wysokogórskim czy pracy w policji.

 

Na koniec występu uczestnicy spotkania mieli okazję do osobistego kontaktu z tymi wiernymi psiakami, wobec czego licznym przytulaniom i głaskaniom nie było końca. A na dowód obopólnej „miłości od pierwszego wejrzenia” uczestnicy robili sobie zdjęcia z goldenami.

 

Pokaz psów zaprezentowała grupa Golden Retriever WOŚP z Poznania. Działania wolontaryjne grupy ukazują głęboki, emocjonalny związek między ludźmi a psami rasy Golden Retriever. Te wspaniałe psy o przyjacielskim charakterze, ułożone przez wartościowych ludzi tworzą dobro na tego typu występach. Przekazują pozytywną energię oglądającym, którzy namacalnie mogą doświadczyć bezinteresownej miłości ze strony czworonogów. Miłości, której my ludzie możemy uczyć się również od zwierząt. Oby człowiek wykorzystywał „braci mniejszych” zawsze w tak pozytywny sposób.

 

Rafał Wójtowicz

Dzienny Dom Pomocy w Swarzędzu

 

P1090322 P1090311 P1090292 P1090254 P1090252

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej