Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Straż Pożarna z bliska

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

     Przed samym końcem wakacji swarzędzcy seniorzy odwiedzili strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Antoninku. Podczas wizyty poinformowano nas, że w Poznaniu jest dziewięć tego typu jednostek, z których każda ma swoja specjalizację np. ratownictwa chemicznego, wodnego czy biologicznego.

     W naszej jednostce znajdowały się trzy wozy ratownicze, w tym jeden z drabiną. Strażacy opowiedzieli nam szczegółowo o wyposażeniu tych pojazdów, w wysoko specjalistyczne urządzenia. Dowiedzieliśmy się, że obsada ratowników na jednej zmianie wynosi osiem osób. Służba trwa 24 godziny, po czym są dwa dni odpoczynku.

     Podczas naszego pobytu w jednostce otrzymano zgłoszenie alarmowe. Mogliśmy obserwować przygotowania do wyjazdu wozu z drabiną, które zajęły strażakom dokładnie 1 minutę.

     Ratownicy są cały czas szkoleni i podnoszą swoje kwalifikacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy i sprawności fizycznej. Poinformowano nas również o dużym znaczeniu Ochotniczej Straży Pożarnej, która działa w poszczególnych gminach oraz o dniach otwartych (w każdą pierwszą niedzielę miesiąca) kiedy można indywidualnie odwiedzić strażaków i z bliska przyjrzeć się ich pracy. Dziękujemy za ciekawą i niecodzienną możliwość poznania działalności tej ważnej grupy zawodowej.

Halina Dutkiewicz - KMD Słoneczny Wiek

 

20180829 113043 20180829 102530 20180829 111034 20180829 101627

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej