Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Nordic - Działkowa
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Senior nie musi być samotny!

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

     W okresie przedświątecznym uczestnicy Dziennego Domu „Senior-WIGOR” wezmą udział w wielu zajęciach. Plany na grudzień to: 4 grudnia spotkanie z neurologiem pt. „Zdrowy Senior” w Ośrodku Kultury, następnie Mikołajki spędzone w kinie, dzień później występ na Przeglądzie Teatralnym w Środowiskowym Domu Samopomocy, a 8 grudnia spotkanie autorskie w Bibliotece. Dla chętnych w sobotę przywitanie Mikołaja na swarzędzkim Rynku.

    Ciesząc się świąteczną atmosferą przygotowujemy się do Świąt tworząc dekoracje i piekąc pierniki. Dbamy o integrację z młodszym pokoleniem - odwiedza nas wolontariuszka Samantha, która przyjechała do Swarzędza z Włoch. Przed świętami opowie nam o tradycyjnych Świętach w Italii, a my pokażemy jej polskie bożonarodzeniowe zwyczaje. Jesteśmy zaproszeni na Wigilię (dla osób starszych i samotnych) organizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

    Nasza placówka działa już prawie 2 lata w ramach Programu wieloletniego Senior +. Organizujemy zajęcia muzyczne, ruchowe, plastyczne, kulturalne i wycieczki. Codziennie mamy dwudaniowy obiad. Dowóz do Dziennego Domu zapewnia Gmina Swarzędz. Jesteśmy bezpieczną placówką dziennego pobytu dla osób starszych i samotnych, przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapraszamy do naszej siedziby na ul. Sienkiewicza 21 w Swarzędzu.

Anna Szpakowska - Dzienny Dom „Senior-WIGOR”

 

P1030205   P1030262    

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej