Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Warsztaty florystyczne

MT00 włącz . Opublikowano w Warsztaty

   Pod koniec października swarzędzcy seniorzy z Klubów Młodych Duchem oraz młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Poznania wzięli udział w warsztatach florystycznych. Uczestnicy zajęć za sprawą Dominiki dowiedzieli się, że pojęcie „florystyka” oznacza niełatwą sztukę tworzenia kompozycji kwiatowych. Dzięki podstawom teoretycznym w jaki sposób tworzyć ciekawe i pasujące do wystroju pomieszczenia kompozycje kwiatowe, łatwiej nam było przygotować własne wiązanki i wieńce.

Z racji zbliżającego się święta zmarłych kompozycje tworzone były głównie z myślą o przyozdobieniu grobów naszych bliskich. Uczestnicy w swych pracach prócz kwiatów wykorzystali m.in gąbki florystyczne, wcześniej zamoczone w wodzie, gałązki tui, szyszki, żołędzie czy wielo-kolorowe liście. W efekcie podczas zajęć powstały przepiękne i niepowtarzalne wiązanki które przyozdobiły groby najbliższych.

Marta Szomek - MGOW

Warsztaty-florystyczne-3 Warsztaty-florystyczne-4 Warsztaty-florystyczne-2 Warsztaty-florystyczne-1

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej